Mektup birleştirme de 2 sorunum

velostar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-02-2025
1. sorunum veri kaynağı olarak kullandığım xls dosyasındaki tarih alanından aldığım bilgiler word de (19 kasım 2006 için) 11/19/2006 şeklinde görünüyor. bu sorunu excel verilerini güncelledikten sonra farklı kaydet/metin sekmeli ayrılmış yöntemiyle çözdüm ancak daha pratik bir yolu var mı?
2. sorunum 2. tekil kişi iyelik eklerinden (-ın, -in, -un, -ün, -nın, -nin, -nun, -nün) soyadının yazılı olduğu hücrenden sonraki hürceye uygun olanının gelmesini formülle sağlayabilir miyim?
şimdiden teşekkürler.

velostar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 64 bit
03-02-2025
Sayın AS3434, sadece Allah Razı Olsun diyebiliyorum, size her hafta 2 saat borçlancam. başlığı açmadan önce uzun süre arama yapmıştım ama ya gözümden kaçmış ya da iyi arayamamışım, gereksiz başlık için özür dilerim.

velostar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 64 bit
03-02-2025
bu konuyla pek alakası yok ancak aramama rağmen bulamadım ve eğer yine gözden kaçırdıysam gereksiz bir başlık daha açmış olmayım diye buraya yazıyorum, forum kurallarını yanlış anlamışsam şimdiden kusura bakmayın.

excelde ismin halleri ile ilgili sorunumu yukarıdaki örnekten yola çıkarak çözdüm ve fakat bu sefer aynı işlemin wordde yapılıp yapılamayacağını merak ediyorum. şimdiden teşekkürler.