Memur Terfi Programı

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sn.excel.web.tr kullanıcıları.Yeni bir proje üzerinde kafa yoruyordum ki aklıma sitede bu projemi paylaşıma açmak ve sizlerin yardımıyla projeye hayatiyet kazandırma fikri geldi.Çünkü access geçmişi ve bilgisi oldukça kıt olan benim gibi biri için oldukça komleks ve zor bir proje gibi geldi.Ama gerçekleştirildiği taktirde benim ve birçok access kullanıcısının işine yarayacak bir proje oladuğu kanısındayım.
Bir kamu kuruluşunda insan kaynakları departmanında görev yapıyorum.Her ay bir kısım memur personel terfi alıyor.Bunların bazısı kademe terfisi bazısı da derece terfisi alıyor.
Program için gerekli tabloları düzenledim ve ekte ilginize sunuyorum.Gerekli ilişkilendirmeleri de gerçekleştirerek bir sorgu oluşturdum.

Proje için hazırlanan Ekteki "vt11" adlı çalışmada yer alan döküman açıklamaları:

* 1 * DERECE (Bir Memurun Eğitim Durumuna Göre Yükselebileceği Dereceleri İçerir)
* 2 * KADEME (Bir Memurun Eğitim Durumuna Göre Yükselebileceği Kademeleri İçerir)
* 3 * GÖSTERGE (Bir Memurun içinde Bulunduğu Derece / Kademe nin Karşılık Olarak geldiği Rakamsal İfadeyi İçerir)
* 4 * OKUL BİLGİLERİ (Bir Memurun Eğitim Durumuna Göre Hangi derece ve Kademeden Memuriyete Başlayacağını ve Yükselebileceği En Son Derece Kademeyi İçerir)
* 5 m1-MEMUR PERSONEL BİLGİLERİ (Bir Memurun Kişisel Bilgilerinin Yanısıra Terfi Tarihlerini İçerir)
* 6 m2-K-1 KADROLAR (Bir Memurun Kurum İçinde Çalışmakta Olduğu Kadroyu İçerir)
* 7 m3-HİZMET BELGESİ BİLGİLERİ (Bir Memurun Hizmet süresi Boyunca Aldığı Terfileri (derece/kademeleri) İçerir)

Proje için gerekli olan Programın İşleyiş Mantığı ve Biçimi husunda açıklamaları:

* 1 Bir memur Öğrenim durumuna göre belirli bir derece/kademe ile göreve başlar. (Örn: Lise Mezunu Bir kişi Memuriyete 13. derecenin 3. kademesinden başlar.)
* 2 Ve başarılı geçen her yıl için bir kademe ilerlemesi alırken her üç yılda ise bir derece terfisi alır. (Örn: Kişi 01/03/2008 tarihinde 12/1 (yani 12. derecenin 1. kademesi) derece/kademede iken 01/03/2009 tarihinde 12/2 derece/kademedeye ilerleyecektir.)
* 3 Memurun Terfi Tarihi "m1-MEMUR PERSONEL BİLGİLERİ" tablosunda "EKEA TERF TAR" sütununda tutlmaktadır.
* 4 Bir memurun derece/kademe bilgisi "m3-HİZMET BELGESİ BİLGİLERİ" tablosunda 2 sütunda tutulmaktadır.Bunlar "EKEA DERECE", "EKEA KADEME" sütunları.Yine aynı tabloda "AÇIKLAMA" sütununda alınan terfi hallında bilgi vermektedir.

Projeden beklenen husunda açıklamaları:

* 1 Program açıldığında içinde bulunduğumuz ayda terfi etmesi gereken personeli seçmeli, en son almış olduğu terfi bilgisi ile birlikte bize bir form aracılığı ile göstermelidir.
* 2 Aynı zamanda söz konus form üzerinde personelin Öğrenim durumu itibarıyle ilerleyebileceği en son derece/ kademe bilgisini göstermeli ve bize "Terfi Son ve "Terfi Devam uyarısında bulunmalı.
* 3 "Terfi Devam üyarısı verilen personelin Eğitim durumu itibarıyla ilerleyebileceği son durumuda göz önünde bulundurrarak ilerleyebileceği derece ve kademeyi tesbit etmelidir.Yani bize yol göstermelidir.
* 4 Bize yukarıdaki kriterler altında önerdiği terfiyi gerçekleştirmek için bir onay butonu olmalı ve bu buton tıklandığı anda içinde bulunduğumuz yıl için terfisi gerçekleştirilmeli ve "m3-HİZMET BELGESİ BİLGİLERİ" tablosunda yeni bir kayıt açarak kaydedebilmelidir.

İlgilenen arkadaşlar ile bir bilgi havuzu oluştururlabileceği ve çalışmanın daha kolay ve güzel olabileceğini düşündğüm için bu yola başvurduğumu tekrar belirtmekte fayda görüyorum.Çalışamayı ve amacı inceleyip fikir ve katkılarınızı bekliyorum.
Bu çalışmaya gerek fikir bazında gerekse bizzat çalışmaya ter dökerek katkıda bulunan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Kolay gelsin...[/b]

Ekli dosyalar

Access'ten anlamıyorum,eğer Excel de olursa katkıda bulunmaya çalışırız. Görsel olması içinde Userform kullanılabilir.

Excel Vers. ve Dili
türkçe2003
i.mete arkadaşımızın yapmaya çalıştığı proğram bizim gibi personel departmanlarında çalışan çok sayıda çalışana kolaylık sağlayacaktır umarım bir an önce bu işi tamamlar ve bizimle paylaşır;katkı sağlayacak herkese şimdiden teşekkürler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Sanırım kamu kurumunda çalışıyorsunuz, kamu kurumlarında halaa bir personel programı yokmudur?

Hayret ettim gerçekten.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Yok necdet
ben kendim bir tane yaptım az bi access bilgile onu kullanıyorum isteyen arkadaşlara gönderebilirim