Menü Biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel-2002 Türkçe
Excel dosyamda açılışta "Benim Menüm" şeklinde bir menü ekliyorum.
Bu menüyü renklendirmek ve yazı tipini değiştirmek istiyorum mümkünse.

Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
sayın excelman

oluşturduğunuz menü ile ilgili bana biraz bilgi verirseniz size seve seve yardım ederim. Mesela yazdığınız menü makrosunu bana yollayın hemen yardım edeyim

İyi Çalışmalar
Kenan TUNÇAY

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Eğer sorunuz sadece sizin eklediğiniz menü etiketinin biçimlendirmesi ile ilgiliyse, maalesef bu mümkün değil.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2002 Türkçe
Sayın Raider
tespitiniz doğru menü etiketini biçimlendirmek istiyordum.
Olmuyorsa sağlık olsun.

Sayın Kenan Bey size de teşekkür ediyorum

Kolay Gelsin.

X

xlsx

Misafir
Selam
Daha önce ben bu konuyu işlemiştim.Sürekli kullandıgım bir özellik.Verecegim linkte de konuyla ilgili değişimi nereden yapabileceginiz yazıyor.
İstenirse "Benim Menü" yazısını istediginiz yazı tipi ile belirler isterseniz orayaa bir resim ekleyebilirsiniz.Hatta sadece yarattıgınız kendi menü isminize degil Excel'in tüm menülerini tekrar baştan kendinizin anlayabilecegi isimle isimlendirebilirsiniz.
Ã?rnegin ingilizce yazan bir File ibaresini siz kendiniz Dosya diye adlandırabılir sekil ya da resim ekleyebilirsiniz.Link ekte.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1230&highlight=

X

xlsx

Misafir
ayrıca sizden başka kişiler de o dosyayı kullanıyorsa menüler icersinde yer alan bölümleri ekleyip cıkartabilirsiniz.
Ã?rnegin Dosya bölümünde yer alan Kaydet kısmını tamamen silebilirsiniz:)
Aradıgınız bu degıl mı.Ben bunu anldım umarım ısınıze yaramıstır..
:hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel-2002 Türkçe
Sayın falconia istediğim bu değil ama bunu da öğrendiğim iyi oldu.
Benim istediğim eklediğim menünün rengini kırmızı yapmak,yazı tipini kalın yapmak gibi şeylerdi.
İlginize teşekkürler.

X

xlsx

Misafir
evet zaten yapabiliyorsunuz.ben daha önce bu konuyu islerken hazırladıgım dosyada File/Dosya menüsüne kuru kafa resmi eklemiş rengini kırmızı siyah yapmıstım.:)bu degil mi istediginiz.Düzen menüsüne de arkadasımın resmini eklemistim..?:)menünün buton şekli dikdörtgen de degıldi .yuvarlak futbol toplarından menü botunları yapmıstım..istedikleriniz bunlar degil mi?

X

xlsx

Misafir
benzer örnek

standart cubuktaki dosya butonun renginin de degiştirilmesi mümkün.asagıda da kırılım icersindeki değişmiş bölümleri görebilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
ev: Ofis 2007- Win Xp
iş: Ofis 2010- Win Vista
Selam
Daha önce ben bu konuyu işlemiştim.Sürekli kullandıgım bir özellik.Verecegim linkte de konuyla ilgili değişimi nereden yapabileceginiz yazıyor.
İstenirse "Benim Menü" yazısını istediginiz yazı tipi ile belirler isterseniz orayaa bir resim ekleyebilirsiniz.Hatta sadece yarattıgınız kendi menü isminize degil Excel'in tüm menülerini tekrar baştan kendinizin anlayabilecegi isimle isimlendirebilirsiniz.
Örnegin ingilizce yazan bir File ibaresini siz kendiniz Dosya diye adlandırabılir sekil ya da resim ekleyebilirsiniz.Link ekte.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1230&highlight=
evet zaten yapabiliyorsunuz.ben daha önce bu konuyu islerken hazırladıgım dosyada File/Dosya menüsüne kuru kafa resmi eklemiş rengini kırmızı siyah yapmıstım.:)bu degil mi istediginiz.Düzen menüsüne de arkadasımın resmini eklemistim..?:)menünün buton şekli dikdörtgen de degıldi .yuvarlak futbol toplarından menü botunları yapmıstım..istedikleriniz bunlar degil mi?
isteklendim ama link kırıkmış :( :(

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Excel'in orijinal menülerine resim, logo ve amblem gibi şekiller yapıştırabilirsiniz. Ayrıca düğme görüntülerinide değiştirebilirsiniz. Tabii ki, görüntü olarak ufak görünür ve sınırlıdır.

Excel Vers. ve Dili
ev: Ofis 2007- Win Xp
iş: Ofis 2010- Win Vista
Excel'in orijinal menülerine resim, logo ve amblem gibi şekiller yapıştırabilirsiniz. Ayrıca düğme görüntülerinide değiştirebilirsiniz. Tabii ki, görüntü olarak ufak görünür ve sınırlıdır.

ben bundan bahsediyorum hocam........ diğerlerini biliyorum hocam birde bu face idleri nerden bulup özel menümde tanımlayacaz onu merak ediyorum