Mesafeyi bulup yazsın

Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-03-2023
Sayın abim; olmuş hemde çok güzel eline sağlık teşekkür ederim. Önceki tabloda benim hatam yanlış yazmışım daha doğrusu soruyu soramamışım. Bundan dolayı kusura bakmayın, bana kızarken bile kibar sınız? Sürcü lisan etmiş isem af ola, abi modüle kopyalamak dediğim bu kodu Örneğin C8 hücresine Adana yazınca Enter deyip çıkınca değilde, bir büton ekleniyor, buna makro atanıyor ya, yani kod hücreden çıkınca değilde, herhangi bir bütona basın ca kod çalışacak Örneğin
Sub KM_VE_ ÜCRET_GETİR ( )
' ---------
'------ kodlar
End Sub

Bunu demek istemiştim. Teşekkür ederim. İyi geceler,

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Eyvallah.

Aşağıdaki makroyu deneyiniz:

PHP:
Sub ÜCRET_MESAFE_HESAPLA()
Set s1 = Sheets("MESAFE")
sonsat = s1.Cells(Rows.Count, "B").End(3).Row
sonsut = s1.Cells(3, Columns.Count).End(xlToLeft).Column
[A8:C17].Interior.Color = xlNone
For a = 8 To 17
    If Cells(a, "A") <> "" And Cells(a, "C") <> "" Then
        If WorksheetFunction.CountIf(s1.Range("B1:B" & sonsat), Cells(a, "A")) > 0 And _
            WorksheetFunction.CountIf(s1.Range(s1.Cells(3, "A"), s1.Cells(3, sonsut)), Cells(a, "C")) > 0 Then
                sat = WorksheetFunction.Match(Cells(a, "A"), s1.Range("B1:B" & sonsat), 0)
                satTL = WorksheetFunction.Match(Cells(a, "C"), s1.Range("B1:B" & sonsat), 0)
                sut = WorksheetFunction.Match(Cells(a, "C"), s1.Range(s1.Cells(3, "A"), s1.Cells(3, sonsut)), 0)
                Cells(a, "I") = s1.Cells(satTL, "CF")
                Cells(a, "K") = s1.Cells(sat, sut)
        ElseIf WorksheetFunction.CountIf(s1.Range("B1:B" & sonsat), Cells(a, "A")) = 0 Then
            Cells(a, "A").Interior.Color = vbRed
            Cells(a, "I").ClearContents
            Cells(a, "K").ClearContents
        ElseIf WorksheetFunction.CountIf(s1.Range(s1.Cells(3, "A"), s1.Cells(3, sonsut)), Cells(a, "C")) = 0 Then
            Cells(a, "C").Interior.Color = vbRed
            Cells(a, "I").ClearContents
            Cells(a, "K").ClearContents
        End If
    End If
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016
01-03-2023
Sayın abim, eline sağlık çok güzel oldu zahmet verdim Allaha emanet ol. Saygılarımla....

Excel Vers. ve Dili
Excel2013 Türkçe
22/01/2019
Merhaba,
Düşeyara formülü ile bir işlem yapmak istiyorum. Sonucu bulduğu zaman yazsın ama bulamadığı zaman #YOK yerine 0 yazsın istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Merhaba,
Düşeyara formülü ile bir işlem yapmak istiyorum. Sonucu bulduğu zaman yazsın ama bulamadığı zaman #YOK yerine 0 yazsın istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler.
EĞERHATA formülünü kullanabilirsiniz:

=EĞERHATA(DüşeyaraFormülünüz;0)