Mesai Günleri Kırmızı Oluyor

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2013 verisoyonu
Bir puantaj tablosu oluşturdum. Haftsonlarını ve resmi tatilleri farklı renkli olsun diye koşullu biçimlendirme yaptım. Ama mesai günlerinden herhangi birine çalışma günü olarak "X" değerini verdiğimde o tarih yazan kısmı da kırmızı yapıyor.Bahsedilen Excel Tablosu

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2028
Örnek dosyayı gönderirseniz daha iyi olur.
Koşullu biçimlendirmeyi yaparken gözden kaçan birşey olmuş olabilir. Bu da resme bakınca anlaşılmaz tabi. :)

Excel Vers. ve Dili
üyeliğim dosya eklemeye müsade etmiyor ya da ben yapamadım. Sizin mail adresiniz varsa oradan atayım size

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
04-10-2028
Excel Vers. ve Dili
Çok teşekür ederim. Son bir şey daha talep edecektim; ayları otomatik yapmışım yani veri doğrulama ile yaptım. ocak ayında dolduğum veri şubat ayına da geçiyor silinmiyor. Bunu halletmek mümkün müdür?

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
04-10-2028
Çok teşekür ederim. Son bir şey daha talep edecektim; ayları otomatik yapmışım yani veri doğrulama ile yaptım. ocak ayında dolduğum veri şubat ayına da geçiyor silinmiyor. Bunu halletmek mümkün müdür?
Daha önce bu sayfada denk geldiğim bi dosya vardı.
Konuyu bulamadım tam ama dosya adresi aşağıda, sağ tarafa 01/02/2024 yazınca Şubat günlerini listeliyor vs, bi incelersiniz.

DOSYA

Excel Vers. ve Dili
demek istediğim bu değildi ben halletim bu kısmı. Sadece bir ay içinde girdiğim değerler diğer aya geçince silinmiyor elle silmem gerekiyor. Mesela Ocaktan Şubata geçtiğimde otomatik olarak hüclerin boş kalmasını istiyorum.

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
04-10-2028
demek istediğim bu değildi ben halletim bu kısmı. Sadece bir ay içinde girdiğim değerler diğer aya geçince silinmiyor elle silmem gerekiyor. Mesela Ocaktan Şubata geçtiğimde otomatik olarak hüclerin boş kalmasını istiyorum.
Aşağıdaki kodu butona tanımlarsanız o aralığı siler.
Veya tarihi siz değiştirince o kısma bu kodları veya makroyu tanımlarsanız siler vs kendinize uyarlayabilirsiniz.
Kod:
Sub Temizle()
    Range("D3:AH7").Select
    Selection.ClearContents
    Range("D3").Select
End Sub