mesaide saat farkını sayıya çevirme

değerli dostlar ve ustalar;
personel mesai takibi için çıkış saatinden giriş saatini çıkardığım sonuçları sıralayamıyorum. Buna ilaveten belli bir saatten fazla çalışanları (çalışkan)ve eksik çalışanları (tembel) nitelemek istiyorum. saat formatını sayı formatına nasıl çevirebilim ve bu sayıları nasıl artan veya azalan sıralama yapabilirim, tembel ve çalışkanları da ayrı bir sütunda nasıl gösterebilirim? örnek dosya ektedir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bir işci çalışmaya başladığında maşallah 36 saat dur durak bilmeden mi çalışıyor?
Verilen örnekler hep öyle. Bunu biraz açar mısınız?
9 saatten fazla çalışanlar için fazla mesai demek istiyorsunuz, bunu anladım, peki kaç saatten sonra çalışanlar için çalışkan ve kaç saatten az çalışanlar için tembel demek gerekiyor?

:) evet sayın hocam.. çalışma saatlerinin bu kadar çok olmasının sebebi burasının bir eğitim hastanesi olması.. asistanlar bir nöbete girdiklerinde bazen bu kadar uzun çalışabiliyorlar.. ancak elbette kartlarını basmayı unutanlar da var.. ben bunları ayıklamak da istiyorum... yani bu kartlarını basmayı unutanların mesailerini (ki bunların mesaileri nöbet tutanlar için 24 saatin üzerinde, diğerleri için 9 saatin üzerinde) manuel olarak giriş ve çıkışlarını düzenlemek amacındayım.. mesai saatleri de dört grup; 8, 9, 12, 24 saat.. bu saatleri aşanlar çalışkanlar, aşmayanlar tembel..

ek olarak şunu da sormak istiyorum; mesaileri hesaplarken çıkıştan girişi çıkarıyorum.. ancak 24 saati geçen mesailerde 24 saatin üzerindeki saati görebiliyorum.. yani bir çalışan 26 saat çalışıyor görünüyorsa bu durum formül sonucunda 02:00 olarak görünüyor.. bunu da nasıl aşabilirim?

tekrar teşekkür ederim..

sayın hocam, verdiğiniz linki daha önce incelemiştim. Ancak demek ki o sırada anlayamamış olduğumu şimdi tekrar inceleyince anladım. ilginize çok teşekkür ederim. (saat formatını ":dd:nn" ile çözdüm.)

burası gerçek bir okul..