Soru Mesaiye Kalan Personeller İçin Servis Listesi Oluşturma (Örnek Dosya Eklendi)

Excel Vers. ve Dili
excel 2019
Örnek Dosya : Google Drive

Yaklaşık olarak 200 personel içeren bir listemiz var

Mesaiye kalanları servis listesine kopyala - yapıştır ile taşıyoruz.

İstediğimiz olay ilgili listede en azından mesaiye kalan personelleri işaretlediğimizde, Gebze 2 olanlar Gebze2 başlığı altında , maltepe olanlar maltepe başlığı altında vs. listelenmesi olurdu.

Yardımcı olabilir iseniz sevinirim. Bu listeyi hazırlamak ciddi mesaimizi almakta. Bir sütun ekleyip, mesai seçeneği eklemeyi sonrasında mesai yazanları düşeyara ile taşımayı denedim fakat başaramadım.

Son düzenleme:

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-02-2029
Merhaba,
kullandığınız dosyanın küçük bir örneğini, ne olmasını istediğinizi de örnekleyerek siteye yükleseniz (ya da dosya paylaşım sitelerinden birine) çok daha kolay yanıt alabilirsiniz.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Örnek Dosya : Google Drive

Yaklaşık olarak 200 personel içeren bir listemiz var

Mesaiye kalanları servis listesine kopyala - yapıştır ile taşıyoruz.

İstediğimiz olay ilgili listede en azından mesaiye kalan personelleri işaretlediğimizde, Gebze 2 olanlar Gebze2 başlığı altında , maltepe olanlar maltepe başlığı altında vs. listelenmesi olurdu.

Yardımcı olabilir iseniz sevinirim. Bu listeyi hazırlamak ciddi mesaimizi almakta. Bir sütun ekleyip, mesai seçeneği eklemeyi sonrasında mesai yazanları düşeyara ile taşımayı denedim fakat başaramadım.
Unauthorized Error 401

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Yardım etmak isteyenlere siz yardımcı olmamışsınız ki !!!

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Konuyla ilgisi yok ama, belirteyim dedim.....

"Personeller" şeklide bir kelime Türkçe dil bilgisinde yoktur, çünkü "Personel" zaten çoğuldur, tekrardan çoğul eki ("ler")almaz.

<

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ek olarak dosyanız erişime açık değil...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

SARIBEYLİ-SULTANGAZİ servis listesi için tablonuzu 34. satıra kadar genişlettikten sonra aşağıdaki formülü deneyiniz. Tablonuzdaki diğer servis kısımlarını da aynı şekilde genişletmeniz gerekir.

Formül bu koşula uyan servisleri dökülmeli olarak listeleyecektir.

C++:
=FILTER('MESAİ LİSTESİ'!B2:G1000;('MESAİ LİSTESİ'!D2:D1000="SULTANBEYLİ")+('MESAİ LİSTESİ'!D2:D1000="SARIGAZİ"))

Excel Vers. ve Dili
excel 2019
Merhaba,

SARIBEYLİ-SULTANGAZİ servis listesi için tablonuzu 34. satıra kadar genişlettikten sonra aşağıdaki formülü deneyiniz. Tablonuzdaki diğer servis kısımlarını da aynı şekilde genişletmeniz gerekir.

Formül bu koşula uyan servisleri dökülmeli olarak listeleyecektir.

C++:
=FILTER('MESAİ LİSTESİ'!B2:G1000;('MESAİ LİSTESİ'!D2:D1000="SULTANBEYLİ")+('MESAİ LİSTESİ'!D2:D1000="SARIGAZİ"))

Excel 2016 kullandığımız için bu formül maalesef çalışmıyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Ben Google linki paylaştığınız için Google E-Tabloda kullanacağınızı düşünerek o formülü önerdim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2019
Ben Google linki paylaştığınız için Google E-Tabloda kullanacağınızı düşünerek o formülü önerdim.

Dosyayı siteye eklemek için bu yolu kullandım hocam.

Sütün ekledim. Mesaiye kalıyor şeklinde listeli menü ekledim. Veri > Gelişmiş Filtre ile her servis için oluşturduğum boş sayfalara tek tek eklemeyi başardım. Makro kaydet ile bu işlemi tekrarlama, sayfaları temizle ve hepsini bir sayfaya taşıma gibi işlemler yaptım. Bu işlem için bir saatini ayıran personelim bugün ana listede mesaiye kalanları belirledikten sonra tek tıkla sonuca ulaştı. ikinci aşama ise tarafımıza atılan listelerdeki personelleri otomatik işaretletmek olacak. Verdiğiniz fikir fazlası ile işimi gördü. Teşekkür ederim.