Mesaj: #1haftanın günlerine denk gelen sayıyı tabloya aktarma

Excel Vers. ve Dili
2003
ekteki örnekte aya personeli aktar dediğimde aktarıyor fakat aktarılan ayın günlerine bakacak ve haftanın hangi gününe denk geliyorsa o güne ait sayıyı personel tablosundan alarak ilgili güne ekleyecek eğer ayın 1 pazartesi ise personel tablosunda o kişiye ait pazarteside hangi sayı varsa onu aktaracak yani bunun amacı personelin haftanın hangi günü kaç saat ekders alıyorsa onu otomotik olarak o ayın günlerine atacak eğer o gün izinli ise aktarıldıktan sonra değişebilir fakat genelde hatanın günlerinde sabit derse girilir

her ay bütün kişilere tek tek saatleri yazmaktansa bu şekilde atmak gerekiyor

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın gulsum1.. Örneğiniz üzerinde önceki ayın verilerini aktar düğmesini ben çalıştıramadım. Mesela Mart ayına 4 personel için ek ders bilgilerini girdim. Fakat Nisan ayına gelip önceki ayın personelini aktar dediğimde benim mantığıma göre bir önceki tüm personelin ve onlara ait girilen verilerin -veya başka bir tabloya girilen ek ders verilerinin- otomatik olarak nisan 2008 ayına gelmesi gerekmiyor mu?. Müdür yrd. personelin o aya ait hastalık ve izinlerini elle düzelterek ek ders tahakkukunu yapmış olacak. Doğru mu anlamışım?.

Excel Vers. ve Dili
2003
aktar düğmesi önceki ayın verilerini aktar demesine rağmen önceki ayın verileri ile bir ilgisi yoktur aktar dediğin zaman personel tablosundaki verilerin kişilerin tümünü aktarır işte bu aktarmayı ben ayda veri olmadığı zaman dedimki içinde zaten kişi olan aya yanlışlıkla tekrar kişileri aktarmasın sen mart ayına kişi aktarılmıyor diyorsun o aydaki kişileri sil ve aktar de o zaman aktarır bizim problemimiz aktarma esnasında personel tablosunda girilmiş kişye ait haftanın günlerinde girdiği ders saatlerini o aya ait günlerin pazartesimi salımı çarşambamı pazarmı olduğuna bakacak ve kişileri aktarırken onlarıda aktaracak