Metin Hücreden Sayı çevirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Merhaba;
Bazı Çalışlarımızda Excel sayfasına aktarım yapıldıkdan sonra rakamlar Metin olarak görünmektedir. Metin görünümünden Sayısal görünüme toplu olarak nasıl çevirebiliriz.
Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/06/2023
Merhaba,

B1 hücresini kopyalayın/ A sütununu seçin/ seçili alanda fare ile sağ klik/ özel yapıştır/ "Topla" seçeneğini işaretleyerek tamam ile işlemi bitirin.
Merhaba,

* Formül ile olabilir
Kod:
=SAYIYAÇEVİR(A1)
* Boş bir hücreye 1 değeri yazın ve kopyalayın

kopyaladıktan sonda A:A sütununu seçiniz, Özel yapıştır / Çarp özelliği ile yapıştırın.
kolay gelsin.

Sıfır yazıp topla da yapabilirsiniz.
Kısa Yol : ("Arka Planda Hata Denetimini Etkinleştir", seçili olmak kaydıyla), A sütununu seçili yapıyoruz > A1 hücresinin sağında beliren ikonu tıklıyoruz > Sayıya Dönüştür'ü tıklıyoruz, metin olarak görünen rakamlar sayısal değere dönüştüğünü görüyoruz.

Yukarda farklı farklı çözümleri deneyerek amacına ulaşabilirsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Evet Bunları Yapıyorum. Lakin Toplum Hallede nasıl olacak? (1000 Hücreli bir örnekte)

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/06/2023
bir örnek paylaşın

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Excelde ondalık simgesi olarak , mü . mı kullanıyorsunuz? Sağ alttaki 0 ın yanındaki tuşa basınca nokta mı, virgül mü çıkıyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Konu Kapatacağım.
Lakin Ben işlemi nasıl yapılacağın buldum.
Metin görünüm varsa, var olanlar tamamın seçeceğiz. Bu seçmede En son hücrenin aynında ünlem işaret olan şekle tıkladığımızda."Sayıya Dönüştür." var ona tıklayıp Metin görünümden Sayıya görünüme dönmektedir.
Saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...