Metin içeriğini kopyalama?

Merhaba. Excel de metin olan bir hücrenin içeriğini başka hücreye kopyalayamıyor muyuz? A1'in formatı Sayı olsa b1'e a1'in içeriğini =A1 şeklinde yazabiliyoruz. Ama metinde olmuyor bu....
Nasıl yapılıyor???

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Her türlü biçimlendirilmiş hücreyi başka bir hücreye aktarabilirsiniz.
Kopyalamak istediğiniz hücreyi seçiniz, Kopyala deyiniz ve hangi hücreye kopyalayacaksanız o hücrede
Düzen --> Ã?zel Yapıştır --> Değerleri

Ben bunu biliyordum. Ama kullanacak kadar yerleşmemeiş demek. :( Teşekkür ederim. Sayın Necdet Yeşertener.....
Yalnız denedim şimdi. A1'in içeriğini silince b1 silinmiyor kalıyor. Tamamen içeriğini nasıl bağlarız??? a1'i silince, değiştirince aynısı b1De de olsun. :shock:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
A1'in formatı Sayı olsa b1'e a1'in içeriğini =A1 şeklinde yazabiliyoruz. Ama metinde olmuyor
Sn Topik

B1'e =A1 formülünü yazdıysanız, A1 deki ister metin ister sayı olsun mutlaka aktarılacaktır.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Her gün Excel 2003'ün yeni bir farkını öğreniyorum. İşte bir fark daha.

Sayın topik, metin içeren bir hücreyi formül ile başka bir hücreye bağlamak istediğinizi ama olmadığını söyüyorsunuz. 2002'de oluyor mu hatırlamıyorum ama Excel 2003'de denedim oluyor. Ã?rnek dosya eklerdim ama 2002 de öyle bir özellik yoksa çalışmaz diye eklemiyorum. Sadece resmini gönderiyorum.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi A1'den A4'e kadar olan hücrelere girdiğim isimler, B1'den B4'e kadar aktarılmış oldu. A5'e girdiğim isim ise henüz enterlemediğim için B5'e geçmedi. Resmini kaydedip entere bastıktan sonra o da geçti.

Kolay gelsin.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
leventm' Alıntı:
Sn Topik

B1'e =A1 formülünü yazdıysanız, A1 deki ister metin ister sayı olsun mutlaka aktarılacaktır.
Oluyormuş demek. :)

tamam. problemi çözdüm. a1 metin ve b1 de hücreleri biçimlerndirden formatı metin olarak ayarlandıysa olmuyor. Ama b1 sayı olarak formatı ayarlanmışsa oluyor. MUÞ...Teşekkürler hepinize..... :hey: