metin içindeki sayıları ayırma

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
çok özür dilerim yenı konu actıgım ıcın arkadaslar lutfen cok acıl bır sekılde yardımınıza ıhtıyacım var.konuda var orda yazdım ama acılıyetten dolayı yenı konu acıp sizlerin dikkatini çekmek ıstedım.ıstedıgım sey su .bır metındekı içindeki sayıları nasıl metin dışına alabılırım.konu bu.zaten var olan konudada belırtmıstım.bir örnek vereyim

alıx avıen deo 150ml romantıc byn

yukarıdakı metınde gecen 150 sayısını metin dısında ayrı bır sutunda gormek ıstıyorum.

Cevaplarınızı beklıyorum saygılar

Son düzenleme:
İ

İhsan Tank

Misafir
konu başlığınız form kurallarına uymuyor
değişmezseniz konuyu taşıyacağım

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
tşk

ewet dostum sanırım bu işimi görecek çok teşekkur ederım.saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Arkadaslar bırde soyle bır durum var.verdıgım ornektekı (150ml) sadece 150 ve ml seklınde ıkı ayrı sütunda gosterebılırmıyız.bana lazım olan 150 sayısı bır sütunda ml sayısı bir sütunda olacak.bununla ılgılı bılgılerınızden faydalanabılırmıyım.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Arkadaslar bırde soyle bır durum var.verdıgım ornektekı (150ml) sadece 150 ve ml seklınde ıkı ayrı sütunda gosterebılırmıyız.bana lazım olan 150 sayısı bır sütunda ml sayısı bir sütunda olacak.bununla ılgılı bılgılerınızden faydalanabılırmıyım.
Ekli dosyaya bir bakınız.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Tmm tekrardan tşk ederım sağolun varolun dedıgınız kurallarada ayrıca ıtına gosterecegım.saygılar.konuyu kapatmazsanız sevınırım.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın üstadlar ekte bir ornekle yapmak ıstedıgımı acıkladım.yardımcı olurmusunuz tekrardan

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Metın ıcındekı sayıları ayırma tekrar

Arkadaslar vede sayın yöneticiler
sizlerden özür dileyerek aynı konuya tekrardan yenı konu olarak açtım.çünkü aradıgım cevabı net olarak bulamadım.ekte gondermış oldugum metin içindeki sayıları ayırma ıle ılgılı örnek var yardımlarınızı beklıyorum.konuyu tekrar actıgım ıcın ozur dılerım

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
Kod:
Function rakam_al(deg As String) As Double
Dim rakam As Double, i As Integer, deg2 As String
For i = 1 To Len(deg)
    deg2 = Mid(deg, i, 1)
    If IsNumeric(deg2) Then rakam = rakam & deg2
Next
rakam_al = rakam
End Function
buyuk ihtimalle bu cevap verilmistir ama eski cevaplara bakamiyorum ayni cevabi yazan olmussa kusura bakmasin..

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Arkadaslar yokmu cevap verecek kımse
8 nolu mesajda cevap yazmıştım örnek dosyada ekledim olmamış demekki,yada bakmadınız hiç dosyaya sayın gokhanbek de bir dosya ekledi onada bakmadınız herhalde keşke kendi örnek dosyanızı ekleseydiniz bu kadar ugraşmazdık.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
halit bey kendı dosyamıda ekledım bir zahmet ılgılenırsenız sevınırım

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
Verilen cevaplardan neden yararlanamadiginizi soylerseniz ogretici olmus olur, sonucta yapilmis bir dosyaninda size sadece anlik yarari olur..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
şöyle özetlemek ıstıyorum ;
verılen cevaplardan sayı ıle ılgılı olan kısmını aldım işime yaradı ama ornektede gosterdıgım gıbı sayının yanında GR VEYA ML kısmı var ben metın ıcınden onunda sayı gibi ayrı bir sutunda olmasını ıstıyorum.olay bundan ıbarettı sayın üstadlarım

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
örnek dosyanızda ML kısmı yok bunu kendinizmi yapacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 - Eng
halit Beyin verdigi son dosyaya baktim sadece onceki mesajlarda cevabiniz varmi bilemiyorum ama Halit Bayin 16 nolu mesajinda iki isteginizde mevcut, cok basit sekilde anlayabilirsiniz..