Metin kutusunda senelik izin hesaplatması

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
Arkadaslar herkeze merhabalar;
projemde izinler formu var. Bu form içinde birden fazla izin mevcut evlilik izni, mazeretli, mazeretsiz ve yıllk izin gibi
2008 YILI KULLANILAN YILLIK İZİN metin kutusunda sadece senelik izinlerin bulunmasını nasıl sağlayabilirim mevcut durumda yıla ait bütün izinleri gösteriyor.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

İzinler formunuzun kaynağını tablodan sorguya çevirin ve boş bir alan kısmına

Kod:
Year([igidistar])
yazın.. Bu izin çıkış tarihlerinin sadece Yıllarını gösterir.. Bu alanın göster seçeneğini boşaltıp Ölçüt kısmına
Kod:
Year(Date())
yazarsanız sade bulunduğumuz yılda alınmış izinler gözükür..

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
Sevgili Taruz merhaba;
Öncelikle bilginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz bilgileri uygulamaya çalıştım ama beceremedim örneğe ekemeniz mümkünmü.

Ayrıca İzin girişlerini alt formdan yapıyorum. ilgili kişinin izin tarih ve bilgilerini girince Mazeret durumundaki seçenekleri belirliyorum.

sadece yıllık izin olanlarının 2008 yılı kullanılan yıllık izin metin kutusuna geçmesini sağlamak istiyordum, verdiğiniz bilgi 2008 deki tüm izinlileri(mazeretli mazeretsiz evlenme izini vs.) kapsamıyormu

birlikte çalıştığım personelin yıllık izinleri 3-4 e böünerek verildiği için ne adar yıllık izin kaldığını görmekti maksadım .
teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Evet, sorunuzu ben yanlış anlamışım kusura bakmayın.. Örneğinize uyarladım.. Dsum fonksiyonundan faydalandım..

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
Sevgili Taruz ilginizden dolayı teşekkür ederim. Yanlız alt formda 2008 e ait senelik izin girişi yaptığımda form üzerindeki (2008 yılı)senelik izin toplamını gösteren metin kutusunda toplam değer değişmiyor.
saygılar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Değişmez çünkü önceki kayıtlara mazaret durumunu YILLIKIZIN olarak girmişsiniz. Yeni kayıtlarda ise YILLIK İZİN olarak giriş yapılıyor.. Ben daha önce giriş yaptığınız verilere dayanarak YILLIKIZIN olarak şart oluşturdum.. Şimdi siz ya şarttaki kriteri değiştireceksiniz yada giriş yaparken mazeret durumundaki metni.. Tercih sizin..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
ofis 2003 türkçe
Sevgili Taruz iginizden dolayı çok teşekkür ederim.

kolay gelsin