"Metni Sütunlara Dönüştür" emiyorum

İnternetten indirdiğim (Excel e aktararak) ve muhtemelen PowerPoint te hazırlanmış isim listesinde ad ve soyadı aynı sütünda. Adına göre değil de soyadına göre listelenmesini istiyorum. Fakat ' Metni Sütünlara Dönüştür' de her türlüsüne deneme rağmen sadece bir kaçını ad ve soyadını ayırıyor.Çalışmam yarım kaldı, lütfen acil yardım.(Ad ve soyadı arasını boşluk olarak görmüyor)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
B1 'e =SOLDAN(A1;BUL(" ";A1)-1)
C1 'e =SAÐDAN(A1;UZUNLUK(A1)-BUL(" ";A1))

yazarsan olur tabiki ad ve soyad arasında boşluk varsa

formülü yazdıktan sonra #DEÐER! şeklinde oldu. Görünürde ad ve soyadı arasında boşluk var ama metni sütünlara dönüştürde boşluk dahil tüm seçenekleri denedim olmuyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
Arkadaşım Kullandığın Türkçe Excel tahminim
Bende ingilizce Excel var, sana cevap verirken formüllerin türkçe karşılığını yazarak verdim
=LEFT(A1;FIND(" ";A1)-1)
=RIGHT(A1;LEN(A1)-FIND(" ";A1))

Bu verdiğim formüller bende sorunsuz çalışıyor

Benim excel de hazırladığım tablolarda sorun yok. Fakat bunda çalışmıyor.Gene de ilginize teşekkürler.

Selamlar

ali veli diye girersem oluyor boşluğu görüyor fakat ali veli yi başka bir yerden kopyaladım ise boşluğu görmüyor formül değer veriyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
Merhaba

Başka yerden Kopyaladığın için Excel boşluğu karakter gibi görüyor ve formül metin üzerinde boşlu görmediği içinde hata veriyor
Çözüm:
Ad soyad yazan bir hücreye gir ve Ad soyad arasındaki boşluk olan alanı tara ve CTRL+Insrt (copy) yap ve daha sonra Ad soyad yazan sutünü tara ve CTRL+H tuşlarına bas
çıkan pencerede üst boşluğa Shift+Insert (yapıştır) yap alt boşluğada ara tuşuna bas (boşluk ver) Replace All (hepsini Değiştir) tuşuna bas.
Formülü yazdığında olduğunu göreceksin

İyi Çalışmalar Kolay Gelsin

umarım anlatabilmişimdir :)

Gayet iyi anlattınız. Tekrar teşekkürler hocam.