metni sütunlara dönüştürmenin çoklu yöntemi

Excel Vers. ve Dili
Office 360
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-08-2023
Merhaba;
https://resimyukle.io/r/JxCHMtZe74 şimdi burada metni sütunlara dönüştür olayını yapıyorum ama tek tek yapmam gerekiyor bunu toplu bir şekilde yapmanın bir yolu mevcut mu?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Excel Vers. ve Dili
Office 360
18-08-2023
Merhaba.

Görüntüdeki makroyu deneyin:

Çok teşekkür ederim formül işe yaradı fakat ilk 4 tanesini yaptı 21 sütun dediğimiz için sanırım o sayıları değiştirdim bu sefer ilki dışında hiç birini yapmadı yapmam gereken bu şekilde 500 tane mevcut başka bir alternatif var mıdır acaba

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Paylaştığınız ekran görüntüsüne göre hazırlamıştım ve ifadenize göre bu kısmı doğru yapıyor. Kendim denediğimde de U sütununa kadar 4 sütun aralıklı olan verileri düzgün bir şekilde ayırdı.

Sizde sadece ilk 4 tanesini yapmışsa dosyanız paylaştığınız görüntüden farklıdır.

İşte bu nedenle örnek excel dosyası paylaşmak çok önemlidir. Örnek dosyanız asıl dosyanızla aynı yapıda olursa ona göre çözüm üretilebilir.

Excel Vers. ve Dili
Office 360
18-08-2023
Paylaştığınız ekran görüntüsüne göre hazırlamıştım ve ifadenize göre bu kısmı doğru yapıyor. Kendim denediğimde de U sütununa kadar 4 sütun aralıklı olan verileri düzgün bir şekilde ayırdı.

Sizde sadece ilk 4 tanesini yapmışsa dosyanız paylaştığınız görüntüden farklıdır.

İşte bu nedenle örnek excel dosyası paylaşmak çok önemlidir. Örnek dosyanız asıl dosyanızla aynı yapıda olursa ona göre çözüm üretilebilir.
çok teşekkür ederim sizin verdiğiniz formülü biraz değiştirerek çözdüm olayı cidden sağolun elinize sağlık