Microsoft 365 Uygulamalarından Haberler

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-12-2028
Merhabalar,

Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler,
dikkat çekici konular,
ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için
LinkedIn bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

News from Microsoft 365 Bültene Abone Ol

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bence, fasa fiso .... adam kazıklamaktan başka bir halta yaramayan Office sürümü.

.

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Bence bambaşka bir dünya Haluk Bey.
Microsoft 365 sadece bir Office sürümü değil, birçok uygulamanın bir arada bulunduğu ekosistemdir.
İçerisinde 30'a yakın uygulama barındırır, iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olmakla birlikte haftalık/aylık eklenen yeni özellikleri ile verimli bir işbirliği ortamı oluşturmaktadır...

Sevgiler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Hiç mi hiç katılmıyorum .....

İşin Office Excel kısmına bakacak olursak, basitleştirilmiş manipülasyonlarla kullanıcıları tembelliğe yönlendirerek sonuç almalarına yönelik alternatifler getirip, bunu da ranta çevirmekte zaten mahir olan Microsoft'un ticari başarısından başka bir şey değil...,

Bu iş, ilkokulda abakusu kullanmayı öğrenmeden orta son/lise-1 seviyesinde bilimsel hesap makinayı kullanmayı öğrtetmekle benzer bir şey.....

Office 365 ile yapılan hemen herşey eski versiyonlarla biraz kafa yorup, uykusuz kalıp, araştırıp kod yazarak yapılabiliyor.... Ama günümüz dünyasında zaten eğitimden soğutulmuş ve tembelliğe yöneltilmiş insanlara da bu "sözde yenilikler" mucize gibi sunulup kandırılıyorlar....

........
.....
...

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Aynı düşüncede buluşamayacağız bu konuda sanırım.
Bilgisayara da geçmeseydik keşke, kâğıtlara yazılan sayıları gece gündüz uyumadan tek tek hesap makinesiyle dört işlem kullanarak toplasak etsek daha iyiydi, klavye de bulunmasaydı da parmaklarımızı kullanacağımıza kalemi hiç bırakmasaydık elimizden. Ama işte yapacak bir şey yok, dünya değişiyor. İsteyen değişime ayak uydurur istemeyen maalesef geride kalır. Herkesin kendi tercihi.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Düşünce yapısı farklıysa, aynı düşüncede buluşamamak normal bir neticedir.....

Sizin amacınız, niyetiniz, düşünceniz, arzunuz...... konu başlığında ve açılış mesajınızda belirttiğiniz üzere kişileri Office 365 kullanmaya sevk etmek...

Benimki ise; bahse konu olan fahiş fiyatlı Office sürümünün kullanılmasının gereksizliği......

Bu arada; eski model Office sürümü kullanıyorum diye de geride kaldığımı düşünmüyorum...... 3 ay önce Danimarka'lı bir bir firmaya, firmadaki 5 kişinin 6 ay uğraşıp sonuçlandırmadığı işi, tamamen sıfırdan Office 2010 kullanarak aralıksız 16 saatlik çalışma sonucunda teslim ettim. Firmadaki bütün PC'lerde 2019 ve O365 vardı ve söylendiğine göre bu 5 kişi Excel ve Office uygulamalarında uzmanmış :)

Sonuçta sebat edilir, çalışılırsa kızılelmaya ulaşılır.....

Neyse, uzatmaya gerek yok ..... siz bir mesaj yazdınız, ben de fikrimi söyledim.

.

Son düzenleme:

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Üzerinize alınmayın lütfen, geride kalma ile ilgili sözlerim elbetteki size değil, sizi az çok tanıyan biri olarak aklıma bile gelmez öyle düşünmek. Maalesef herkes sizin gibi üst düzey Excel kullanıcısı olamıyor, standart kullanıcıları da düşünmek lazım ve siz biz bu konularda azınlıktayız biliyorsunuz.

Bu arada konu sadece fahiş fiyat ise Haluk Bey, o hâlde sadece 125 TL'ye ömür boyu lisans sağlayabilirim, bilginize.

Sevgiler, saygılar

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
.

Bende, office 365 çok karmaşık buldum.
Türkçeye çeviri formül isimlerinin bazıları ilginç çağrışım yapmıyor.

Kod ile yapılabilen işlemleri formülle yapılabilir yapmışlar ancak bu haliyle çok fazla formül bilmek gerekiyor.

Ofislerde makro bilen bir kesim uzman olarak adlandırılır. Danışılır sabit kodlar onlardan alınır kullanılır.
365 formüllerini bilen ayrı bir uzman kesim oluşacaktır. Yine onlara danışılıp formül isimleri alınacaktır.

Standart kullanıcıya hitap etmeyecektir. Onlar yine 365 formüllerini karmaşık/zor bulup hazır formülleri uzmanlardan talep edecektir.

.

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular,
ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için LinkedIn bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz. 👇

News from Microsoft 365 Bültene Abone Ol

252433