Soru Microsoft Office LTSC 2021 Pro Plus'ta kullandığım formüller şimdi çalışmıyor.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
233674
Önce tablolarım yukarıdaki resim/örnek ek dosyamdaki gibiydi.
=_xlfn.UNIQUE(D4 : D29) Bu hale dönüşmüş ne yapmam gerekir. Şuan tablolarım çalışmıyor.

Ekli dosyalar

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Sayın @Levent Menteşoğlu öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Levent bey daha önce aynı Office de hazırladığım tablolarım bir lisanslama sonrasında çalışmaz/formülleri desteklemez oldu.
Office'yi Neco Unistaller programı ile regeditteki kalıntıları da dahil olmak üzere kaldırıp yeniden kurdum sonuç aynı.
Ne yapılabilir acaba?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Sayın yyhy,

Microsoft 365 ev ve Windows 10 Home 64 bit kullanıyorum.
Ben de tablolar çalışıyor.

Bilgilerinize.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Sayın @Levent Menteşoğlu Sayın@assenucler konuyu çözdüm. Şöyle ki; Bir lisanslama yapmıştım ama lisanslandı gibi gözükse de office nin bazı formülleri çalışmıyordu. Yeni formattan sonra tekrar kurulum ve lisanslama yaptım. Sorun orta yerden kalktı çalışıyor.
Çok teşekkür ederim.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
@sayın yyhy,

Sorunu çözdüğünüze sevindim.

Ben bahsettiğiniz şekilde sorun yaşadığımda; sırasıyla aşağıdaki işlemleri yaparak; format atmadan sorunlarımı çözüyorum.
Denetim Masasında >>>Microsoft 365 yazılımını seçip
, sağ klik yapınca "Kaldır ve Değiştir" penceresi çıkar. Açılan pencerede:

1-Hızlı Onarım >>> seçiliyken >>> Onar >>>İşlem bitince >> yine sorun çözülmemişse; bir alt satırdaki,

2-Çevrimiçi Onarım >>>seçeneğini işaretleyip >>> Onar'a tıkladığınızda, bilgisayarım >>>Microsoft sitesine otomatik bağlanarak Office 365'i yeniden yüklüyor. Sorun çözülüyor.

İyi geceler.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Sayın @assenucler ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Değerli zamanınızı bizim için, bizim bir sorunumuzu çözmeye yönelik harcayarak alternatif çözüm yolu sunmuşsunuz.
Ben Microsoft Office LTSC 2021 Pro Plus kullanıyorum. Office 365 özellikleri eklenmiş Filtre, Benzersiz, Sıralı gibi birçok işlevi gerçekten güzel sonuçlar veriyor.
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim excel.web.tr ailesine çok çok teşekkür ederim.