Minimum stok uyarısı

S

Skorpiyon

Misafir
Kendime göre excel üzerinde vb ile bir stok takip programı yaptım.
Yalnız, userform üzerine koyduğum bir textbox nesnesine sabit olarak girdiğim minimum stok seviyesi rakamını, excel üzerindeki ilgili hücre ile karşılaştırma yapmak istediğimde ;
textbox nesnesinin sonuna gelen bütün sıfır rakamlarını algılamıyor (ör: 10, 100, 1000000 gibi rakamları 1 olarak algılıyor)
Haliyle karşılaştırma sonucu yanlış oluyor.
Excel üzerindeki hücreyi text, sayı vb. gibi özelliklerini değiştirmeme rağmen doğru sonuca ulaşamıyorum.
Eğer anlatabildiysem, yardımlarınızı bekliyorum. Bu sitenin hazırlanmasında da emeği geçen tüm arkadaşlara ve katılımcılarada teşekkür ederim.
[/url][/vb]

Arkadaşım kodları görmeden birşey söylemek zor ama, sadece tahmini bir yorum yapayım. Excel sütunun formatından kaynaklana bilir. Ayrıca yazdıgın kodda o degeri, value olarak aldırmayı dene. Ama dediğim gibi kodları göremeden sadece tahmin edebileceğim bu.....

S

Skorpiyon

Misafir
MURYIL34' Alıntı:
programınızı bizimle paylaşsaydınız iyi olurdu.
bu zamana kadar programı paylaşamadığım için özür dilerim. en kısa sürede göndereceğim. İlgi ve alaka için teşekkürler.

S

Skorpiyon

Misafir
foxeye' Alıntı:
Arkadaşım kodları görmeden birşey söylemek zor ama, sadece tahmini bir yorum yapayım. Excel sütunun formatından kaynaklana bilir. Ayrıca yazdıgın kodda o degeri, value olarak aldırmayı dene. Ama dediğim gibi kodları göremeden sadece tahmin edebileceğim bu.....
bu zamana kadar cevap yazamadığım için özür dilerim. en kısa sürede programın bir örneğini size göndereceğim. İlgi ve alaka için teşekkürler.