Modül Şifresi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
öncelikle Allahın Rahmeti bereketi İhsanı ve ikramı üzerinize olsun.

ben daha yepyeni bir access kullanıcısıyım ve kendimi access ve diğer programcılık programlarında geliştirmek istiyorum bu yüzdende yerli yabancı forumlardan hazırlanmış programları indirip incelemeye çalışıyorum. benim bikaç tane sorum olacak
1-öncelikle programcılıkla ilgili acaba hangi pragrama yönelmeliyim (Delphi,VBasic,C#)
2-acaba accessi öğrenirken nasıl bir yöntem izlemeliyim. mesala hangi kitapları okumalıyım vb.
3-access de program hazırlayabilmek için kod yazıımı ve sql bilmek şartmı yada bilmezsek nelerden mahrum kalırız.
4-ve son acaba şifrelenmiş bir modülü açabilirmiyiz.

tüm abilerime cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim. Selam ve dua ile.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Üzüldüm gerçekten...

Abilerim neden kimse cevap vermiyor. kimse bilmiyor mu yoksa cevapları.

Excel Vers. ve Dili
2003
1.soru
tamamen senin becerine bağlı her biri ayrı bir programlama dili kullanır dene hangisi kolayına gelir ve hoşuna giederse
2.soru
kurcala ve örnek incele kitap hikaye ne öğrenirsen yap boz ile öğrenirsin
3.soru
ilk başlarda ve basit programcıklarda gerek yok ama program beklentilerin ve yaptığın programlar geliştikçe kod bilmen gerekmez ama kod mantığını bilmen kesinlikle gerekir kodun kendisini zaman geçtikçe öğrenrisin ilk başlarda kodları kes kopyala kendine göre düzelt ve kullan epey bir süre bu şekilde kullandıktan sonra o kodlarada olan eksiklikleri tamamlamaya başlarsın çünkü mantığını kavramış olursun şql ise ayrı bir kavram access içinde sihirbazlar ve deyimler ile birlikte kullanılır onuda zamanla öğrenirsin fakat hangi program veya dili olursa olsun mantığını anlamak 5 yıl ona hakim olmak 10 yıl gerektirir
4.soru
kendin çözemezsin ama çözen programlar var

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Gülsüm1 yardımından dolayı çok teşekkür ederim çok sağ ol.