Module Not Found

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba,
Makrolu dosyayı ilk açarken "Module Not Found" mesajını alıyorum, Tamam dedikten sonra hiç bir hata ile karşılaşmadan işleme devam ediyorum.

sadece dosya ilk açılırken bu hata mesajını veriyor. Bu nedenle Hata ayıklama (debug) yapamıyorum.

Workbook_Open olayında hiç bir şey yok, tamamen boş; bu hatanın kaynağını nasıl bulabiliriz?

desteğiniz için şimdiden teşekkürler,
iyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
Makro güvenliğini aktif hale getirip, debug yapabilirsiniz.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Makro güvenliğini aktif hale getirip, debug yapabilirsiniz.
Hocam teşekkürler,
ekli ekran görüntüsünde olduğu gibi makro güvenliğini aktif ettim ama, yine aynı şekilde dosya açılır açılmaz aynı mesajı verdi.
hangi modülü bulamıyor, neyi bulamıyor, o konuda en ufak bir ipucu vermiyor.

iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2021 Türkçe, 64bit
Emin değilim ama bazen silinmiş sayfalar hafızada hâlâ göründüğü için bu hatayı veriyor olabilir
Bu durumda yeni bir excel oluşturulup sayfa, form ve modulleri oraya taşıyabilirsiniz.
Tabi referansları da eklemeniz gerekebilir.
Not: şu an aklımda değil ama yanılmıyorsam xlsm dosya uzantısını rar yapıp bir klasöre çıkararak xml yapısı incelenip eksik modül hangisi öğrenilebiliyordu.
Dosyanızı harici bir siteye yüklerseniz inceleyip sorunu bulmaya çalışırız. Ama belirttiğim gibi pek emin değilim

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Emin değilim ama bazen silinmiş sayfalar hafızada hâlâ göründüğü için bu hatayı veriyor olabilir
Bu durumda yeni bir excel oluşturulup sayfa, form ve modulleri oraya taşıyabilirsiniz.
Tabi referansları da eklemeniz gerekebilir.
Not: şu an aklımda değil ama yanılmıyorsam xlsm dosya uzantısını rar yapıp bir klasöre çıkararak xml yapısı incelenip eksik modül hangisi öğrenilebiliyordu.
Dosyanızı harici bir siteye yüklerseniz inceleyip sorunu bulmaya çalışırız. Ama belirttiğim gibi pek emin değilim
Halil Hocam Teşekkürler,
verdiğiniz yöntemler doğrultusunda kontrolleri yapıp size bilgi vereceğim.
iyi Akşamlar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Burada benzer bir sorunlar iletilmiş ve çözüm önerileri sunulmuş. Belki faydası olabilir..

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba,

Burada benzer bir sorunlar iletilmiş ve çözüm önerileri sunulmuş. Belki faydası olabilir..

Korhan Hocam selamlar
Linkteki adımları takip ederek;
dosyayı önce .xls uzantılı olarak olarak kaydettim, sonra .xlsm farklı kaydet yapınca sorun düzeldi.
çok teşekkürler,
iyi Çalışmalar.