Mousa çift tıklayınca yazılanı istediğim yere göndermek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
slm arkadaşlar yazılanı mousun sol tuşuna çift tıklayınca istediğim yerdede yazarmı acaba örn.gösterdim teşekkürler

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
İstediğiniz A1 de yazılan değerin çift tıkladığınız bir hücreye yazılmasımıdır.Eğer doğru anladım ise

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
ActiveCell.Value = Range("A1")
End Sub

kodlarını kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Dostum sorumu doğru anlaşmışsın da bu kodu VB.de kullanacam sanırım değilmi eğer öyleyse VB tam bilmiyorum sanırım böyle yapacam tüm işlem bukadarmı ve işlemi sonlandırmak için başka neler yapmam gerekir biraz daha açıklarmısın lütfen
rivate Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
End Sub

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İlgili sayfanızın sayfa sekmesini sağ tuş ile tıklayarak kod görüntüle kısmını seçtikten sonra bu kodları yapıştırın.

Kodların çalışmasını iptal etmek için

kodlarının başına (Shift+2 tuşları ile)kesme işareti koyun.

'ActiveCell.Value = Range("A1") şeklinde yapın

Tekrar aktif hale getirmek istediğinizde başındaki kesme işareti kaldırarak

ActiveCell.Value = Range("A1") şeklinde kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Abicim biliyorum bana kızıyosundur ama tam anlamdım kodları yapıştırdıkdan sonra(eğer doğruysa F2 ye )bastığım zaman başka bir sayfa çıkıyor karşıma oradan ne yapmam gerekiyor işlemi tamamlamak için?
bide şift +2 tuşuyla kesmen demişsin bunu tam nereye yazıyorum ?direk olarak / yapsam olurmu acaba

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
F2 demedim Shift+2 tuş kombinasyonu ile ' işaretini ekleyin demek istemiştim.

Siz sayfanız sekmesini sağ tuş ile tıklayıp bu kodları ekleyin.

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
End Sub

kodları çalıştırmak istemediğiniz zamanda

'ActiveCell.Value = Range("A1")
End Sub

şekline getirin.

Excel Vers. ve Dili
2003
Ben kodları girdikden sonra programı kaydetmek hangi tuşa basacam demek istemiştim yoksa çarpıdan mı kapatacam
A1 hücresinde yazılana tıkladığım zaman B1'e yazmasını istiyorum kısacası

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Bu işlemi sadece A1 hücresi için çalışacak şekildemi istiyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
2003
Slm evet A1 den D1 e gitmesini istiyorum
bana formulu açıkca yazarmısınız ve sonra nasıl kaydetmem gerekir bunu da söylermisiniz lütfen

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aşağıdaki kodu deneyin.

[D1] = [A1]
End Sub

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Her seferinde farklı şeyler söylediğiniz için bekledim.

Önce çift tıkladığımda A1 değerindeki değeri hücreye yazsın dediniz.
Sonra A1' e yazılan B1 e yazılsın dediniz.
Sonra A1'den D1'e gitsin dediniz.

Sorunuzu daha net sorarsanız daha kolay çözüm üretebileceğiz.

Excel Vers. ve Dili
2003
özür dilerim çalıştığım tabloda değişikli yaptığım için D1 demiştim evet D1 e yazmasını istiyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örneği incelermisiniz. Size küçük bir hatırlatmada bulunmak isterim.

Eğer sayfa üzerinde hücrelere bağlı bir makro çalıştırmak istiyorsanız bu tür kodları genel olarak ilgili sayfanın kod bölümüne yazıyoruz. Bu kısımada şu şekilde ulaşabilirsiniz. Sayfa isminin bulunduğu sekme üzerinde iken sağ klik yaparsanız bir menü açılır. Bu menüden "Kod Görüntüle" seçeneğini seçerseniz VBA sayfasına ulaşırsınız. Bu sayfada sağ kısımda büyük beyaz bir pencere vardır. Bu pencerenin üst kısmında iki adet kutucuk vardır. İlk kutucuktan "Worksheet" ibaresini seçtiğinizde sayfa ile ilgili olayları seçmiş olursunuz. Diğer kutucukta ise bu olayların listesi vardır. Siz kodu hangi olaya yazmak istiyorsanız o olayı seçmelisiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Örneğin siz A1 hücresine çift tıklayınca işlem gerçekleşsin demişsiniz. Sn fructose de size aşağıdaki kodu önermiş.

Kod:
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
Çok teşekkür ederim başınızı ağrıttığım için uzun süre derdimi anlatamadım ama siz bende bıkamdan usanmadan dinleyip yardım ettiğiniz için size tüm kalbimle teşekkür ederim

aslında yeni başlık altında yazabilirdim ama bu soru ile alakalı olduğu için buraya yazdım ..aynı çalışmasayfasında herhangi bir hücreye veri yazdırmak tamam yukarıda anlatıldı güzel, benim kafama takılan klasor içerisindeki 20 tane excell dosyalarının belli bir hücrelerine yazdırmak..