ms-dos kantar programından access e veri alma

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Arkadaşlar ms-dos kantar programının kayıt yaptığı 02-2008.dat uzantılı dosyadan beli aralıklarla data almak istiyorum bunu excel de yaptım fakat accsesde .dat uzantılı dosyadan bilgi alamıyorum ..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba, merakımdan soruyorum kantar programı "Tamçeki" nin mi?

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
tamçeki deyil ama o programı gördüm onun aynısı bir program.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
excel'e veri alabildiyseniz oradan da access'e almak çocuk oyuncağı..

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
ben direk access e veri alma istiyorum.. ama olmadı .txt olduğunda aoluyor ama .dat dosyasını almıyor.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
ben direk access e veri alma istiyorum.. olmadı .txt olduğunda oluyor ama .dat dosyasını almıyor.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Direk olarak dat dosyası olmuyor(muş).

http://support.microsoft.com/kb/306144

Bu linkteki kodları kullanarak dat dosyasını istediğiniz tabloya alabiliyorsunuz ama alan tanımlamaları da yapmanız gerek. Bir deneyin göreceksiniz. Bir yol da dat dosyasının uzantısını txt yapın öyle import edin böylece sihirbazla daha kolay olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben de aynı şeyi önerecektim. Çok yaşa beab05... Uzantısını .txt yaparsan verileri alabilirsin. Ama bir txt dosyasından almak ne kadar zorsa o bir kat daha zor olabilir.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Formda biraz arama yapın ilgili örnek bulacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
arkaşalar yorumlarınız için teşekkür ederim .txt dosyası yapıp veri leri aldım ama bu sefer kantar .dat dosyasını bulamadığı için hata veriyor. .dat dosyasından excel'e otamatik verileri alıp ordan accsess'e tabloları bağladım. ama excelin sürekli açık olup verileri beli aralıklarla alması gerekiyor. bu ram de epeyi bir yer kaplıyor ilerleyen zamanlarda memori hatası veriyor..

sayın modalı formda araştırma yaptım. hatta buna benzer bir soru buldum siz yanıtlamışınız ama olmuyor dediğiniz gibi.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar,
bu konu banada lazım oldu, üstadların bu olaya bir el atmasını önemle istirham ediyorum,
benimde .dat dosyasından veri almam gerekiyor...