msn kilitleme

Excel Vers. ve Dili
excell-türkçe
günaydın arkadaşlar

bligisayarımda msn mi kilitlemek istiyorum.
nasıl yapabilirim..
şimdiden teş..

ttnet ADSL de aile koruması var ama msn ye kısıtlama yapamıyorum..

Excel Vers. ve Dili
2003 - TR / 2007 - TR
Selam,

Aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz..
MSN Messengerı kısıtlamak için:

* Aynı MMC konsolunda şu yolları izleyin:
* Kullanıcı Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Sistem Altında * "Belirlenen Windows Uygulamalarını Çalıştırma" yazan özellik bulunur, çift tıklanarak seçeneklerden ETKİN seçilir, Biraz alttaki GÖSTER butanuna tıklanır ve gelen pencerede EKLE butonu tıklanır. Daha sonra buraya "msnmsgr.exe" yazılır (tırnak işareti olmadan)
* Gelen pencerelerden sırası ile TAMAM , TAMAM denilerek çıkılır.
* Buraya çalışmasını istemediğiniz başka exe dosyalar varsa onlarında ismini yazabilirsiniz. (Ör: winamp.exe , mirc.exe vs.. gibi) Evet şimdi MMC konsolunu kapatabilirsiniz.
* Eğer bu konsolu daha sonrada kullanmak isterseniz Dosya/Kaydet menüsünden kaydederek saklıyabilirsiniz. Aksi halde aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.

MSN kısıtlansa bile kullanıcılar Windows
messenger ile oturum açabiliyolar. Bu nedenle ikiside kısıtlanmalı.

Aşağıdaki Adımları izleyin:

* Başlat/Çalıştır/MMC
* Açılan boş MMC konsolundaki menülerden Dosya/Ek Bileşen Ekle-Kaldır tıklanır
* Açılan pencereden EKLE butonu tıklanır
* Gelen Bileşenler listesinden "Gurup İlke Nesnesi Düzenleyicisi" Bulunur ve EKLE butonu tıklanır
* Gelen pencerede "Yerel Bilgisayar" yazdığı görülür ve SON butonu tıklanır
* Sonraki pencerelerde sırası ile KAPAT ve TAMAM botonları tıklanır

Şu anda MMC konsolundaki Konsol Kökü penceresinde "Yerel Bilgisayar İlkesi" özelliğini görüyo olmamız lazım. Buraya kadar tamamsa ikinci kısma geçiyoruz.

* "Yerel Bilgisayar İlkesi" nin yanındaki + işareti tıklanarak açılır ve şu yollar izlenir:
* Bilgisayar Yapılandırması/ Yönetim Şablonları/ Windows Bileşenleri/ Windows Messenger/
* Bu yolun altında iki tane özellik olmalı ( Windows messenger çalışmasın ve otomatik başlamasın gibi) Sırası ile bu iki değerin üstüne tıklıyarak saeçeneklerden ETKİN yapıp tamam diyoruz ve Windows messengerı kısıtlama işlemi tamamlanıyo. (MMC Konsolunu hemen kapatmayın)
* Böylece artık makinada windows messenger çalışmayacak.

Son düzenleme: