MSSQL'DEN Alınan Verinin Excel Sayfasına Aktarımı

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Merhaba arkadaşlarım.

Daha önceki yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı sizlere minnettarlığımı bir kez daha buradan hatırlatmak isterim. Sizlerin sayesinde hem Excelimi ilerlettim hem de işlerimi kolaylaştırdım.

Şimdi marketimizde satılan ürünleri bir excel sayfasına kodları ile birlikte kendi grubuna denk gelecek şekilde listeledik.
Yapmak istediğimiz bu listedeki kodların F sütununa birim fiyatını yazdırıp G sütununa Satış Miktarını H sütununada toplam tutarı yazdırmak. Birim fiyatı tutar bölü miktar = çıkan sonuç birim fiyatıdır.

Not: 1- Satışı olmayan yerlerde 0 yazılması mümkünse
2- Kod olmayan satırların ilgili yerine hiç bir işlem yapılmaması gerekiyor mümkünse
3- Grupların altına da formüllerin güncellenmesi sağlanabilirse daha iyi olur tabi mümkünse (bir gerekiyorsa yapılabilir grup olduğu belli olsun diye çalışma sayfasının net hali daha rapora göre düzenlenebilir.)

Bu liste haricinde bir satışımız mevcutsa SATIŞ_TABLOSU nda onu listemin en sonuna farklı bir renkte de ilave etmek istiyorum.

Örnek SATIŞ_TABLOMUN excel görüntüsünü ve Yapmak istediğim çalışmamın örneğini gönderiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Örnek çalışmamız buradan indirebilirsiniz.

http://s6.dosya.tc/server/lkbmml/LISTEYE_GORE_LISTEDE_OLMAYANI_EN_ALTA_YAZ.zip.html

Son düzenleme: