Mükerrer Girişlerin iptal edilmesi.

Arkadaşlar merhaba;
Bir izin programı çalışması yaptım. İzin girişlerini USERFORM aracılığı ile kayıt ettiğim “GİRİÞLER” sayfam mevcut.
Sayfamın;
D sütunu : Personelin Sicil numaraları
F sütunu : İzin Başlangıç Tarihi
G sütunu : İzin Bitiş Tarihi
Yapmak istediğim;
Aynı sicil numaraları personelin, İzin Başlangıç tarihi ve Bitiş tarihi kontrol edilerek, aynı tarihi kapsayan veya aynı tarihler arası herhangi bir izin giriş yapıldığında “Aynı Tarihler arası başka bir izin girilmiş uyarısı vererek kayıt girişini engellemek istiyorum.
Aşağıda yazmış olduğum kod normalde çalışıyor ama bazen sorun çıkıyor. Kayıt girişini engelliyor bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
(Forumda aradım uygun bir başlık bulamadı.)

i = WorksheetFunction.CountA(Sheets("GİRİÞLER").Range("d:d"))
ii = WorksheetFunction.CountA(Sheets("GİRİÞLER").Range("f:f"))
iii = WorksheetFunction.CountA(Sheets("GİRİÞLER").Range("g:g"))
For i = 3 To i
If Cells(i, 1) = TextBox12.Value Or Cells(ii, 3) >= TextBox14.Value Or Cells(ii, 4) <= TextBox3.Value Then
MsgBox "Bu Personel aynı tarihler arası izinlidir", vbCritical, "HATA BİLDİRİMİ hyeleser"
Unload Me
ActiveWorkbook.CustomViews("anasayfa").Show
Exit Sub
End If
Next

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek dosya eklermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
bana bir yol gosterin lutfen

mukerrer girislerle ilgili bi meselem var... ben excel'i ileri seviye kullanamam yani acemi sayilirim.

sorunum suki; bir excel dosyasina 11 sutun acacagiz ve kisilerin bilgilerini satir satir girecegiz. Ad ve soyad bilgisi ayri hucrelerde olacak. bizim baz almamiz gereken en onemli kisimlar bunlar. ad ve soyadi ayni olan kisileri o anda uyaracak.

mesela adi yazdim... soyadi yazip soyad hucresinden ciktigim anda bu kisinin var oldugu uyarisi gelecek.. buna ragmen devam etmek istersem girmeye devam edicem ama....

yardim lutfen..