Mükerrer Kayıltları Listeleme ve Toplama

Sayın Ersin Bey'in "Mükerrer Kayıtlar" başlığı altında başka bir arkadaşımıza verdiği yanıt ve örnek dosyayı inceledim.
Buna benzer bir llistede bende var.Çözümüde sanıyorum bu çözüme yakın.
Sayfadan aynı olan kayıtlrı başka bir sayfada listeleyecek bu kayıtlarla ilgili rakamlardan oluşan bilgileri toplayıp karşısına yazacak.
Ã?rnek dosya ekte.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Değerli Arkadaşlar,
Sorduğum soruya kendim bir çözüm buldum.Nasıl oldu bilmiyorum ama işimi görüyor.Farklı öneride bulunacak arkadaşlar olabilir.Ã?rnek çalışmayı yolluyorum.
Mükerrer kayıtları listeleyen kod sayın leventm Beyin çalışmasıdır.
Herkeze iyi çalışmalar diliyorum.

mustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-12-2024
Forum kirliliği olmasın diye epey aradıktan sonra bu linki buldum. Yaklaşık benzer bir sorunum var fakat sizin kullandığınız formül neden çalışmadı anlayamadım.

C4:C400 aralığında değişik isimler var ve

G4:G400 aralığında bu kişilerin aldıkları ücretler var (alınan ücret değişken )

C4:C400 aralığındaki kişileri J4:J25 aralığında listeledim (toplam 20 personel).
Bu kişilerin aldıkları ücretlerin toplamını karşılarına (K4:K25) almak istiyorum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
DEFTER isimli sayfanızın K3 hücresine aşağıdaki formülü yazın va aşağıya doğru sürükleyerek çoğaltın.

=ETOPLA($C$3:$C$1000;J3;$G$3:$G$1000)

Not:Hesaplama ayarlarınız el ile olacak şekilde ayarlanmış bunu otomatiğe çevirin.

Araçlar-seçenekler-hesaplama-otomatik (sol üst köşede) işaretleyip tamam butonuna basın.