mükerrer kayit

selamlar hocalarımız kızacak ama napim valla tararken beynim sulandı konu ile ilgili tarama yaptım 800 küsür ilgili konu buldu ama hepsine tek tek bakmaya çalıştım dikkatlice baktım desem yalan :)
SORU : geniş bir veri alarığım var bu aralıkta d2:d1000 , h2:h1000 , k2:k1000 , j ve m sütunlarındaki verilerden sütun içinde aynı olan verilerin toplamını başka sayfada alacak
diyelimki d sütunu
ahmet
mehmet
veli
mehmet
ahmet
bana bu sütunu tarayıp sayfa ikiye
ahmet = 2
veli =1
mehmet =2
şeklinde sıralama yapacak ayrıca boş satırlar dikkate alınmıyacak
bilmem anlatabildimmi (ben bile zor anladım )
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sekand,
selamlar hocalarımız kızacak
Þimdi bu lafa çok kızdım işte. :D siz bu forumda ne zaman kimin kime kızdığını gördünüz, bizi diğer forumlardan ayıran bu diye düşünüyorum. Tek istediğimiz hepimizin daha iyi faydalanabilmesi için forum kurallarına ve tavsiyelerine uyulması.

Bunlardan tekide

11-"Bir userformda 3 listbox'ım var, Veriler sayfasından S,D sütunlarını listbox1'e aldıktan sonra userform üstündeki bir command button vasıtası ile bir başka userform'u açarak burda bulunan combobox'ta..." Böyle bir soru ile karşılaştığınızda nasıl çözebilirsiniz bu soruyu. Tüm bu anlatılanları, yani excel dosyasın açıp, ilgili sheet isimlerini verip, userformlar, bu formlarda listbox'lar yapacaksınız. Sonra düğmelere kodlar yazacaksınız ve sonra hatayı bulup çözeceksiniz. Bu biraz haksızlık değillmi sizcede. Siz sorunuzu 3 cümlede soracaksınız ama size cevap vermek isteyen kişi vaktini soruyu çözebilmek için dosyayı oluşturarak harcayacak. Bu tip sorularınızda örnek dosya eklemeniz cevap alma şansınzı ve hızınızı her zaman artırır
Yani sorunuzu SANIRIM anladım ama bu tip sorularda bir dosya üstünde anlatmak en iyisi. :D

selamlar yardımlarınız için tekrar teşekkürler
dosyayı ve açıklamasını ekte gönderdim
saygılar

:( mesai saati bitimine denk geldiğinden hızlı bir şekilde yazmıştım ve dosyayı eklemeyi unutmuşum
dosya ve soru asçıklaması ektedir
alla alla yine eklememişim ya hayırdır :)
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
mrb, gerçek dosyanızı göndermeniz elbette şart değil ancak sheet isimleri ve sütunların yerleri aynı olursa uyarlamanız kolay olur ve uyarlamadan doğacak hatalar ile fazla vakit harcamamış oluruz.
2. ihtimale gerek yok. ilk istediğiniz şekilde bir dosya yaptım. çalışmasını bir kontrol edin. kolay gelsin.

hocam yardımlarınız için teşekkürler elinize sağlık