Mükerrer Kayıtların Karşılığındaki Diğer Veriler

Selam ,
Birkaç ay önce mükerrer kayıtlar ile ilgili bir sorunumu sayın leventm cevaplamıştı.
Bu gün biraz daha farklı bir ihtiyaçla sizleri rahatsız ediyorum.Aşağıda eklediğim dosya üzerinde iki adet macro mevcut.Bunlardan birincisi " Listele " .Bu macro " RIM No. " sütununda birden fazla yer alan tüm kayıtları alt alta sıralıyor.Ancak yeni ihtiyaçta ;
Ã?ncelikli olarak sıralanan " RIM No." ların " data " sheet'inden kesilerek yanda bulunan " sonuç " sheet'ine yapıştırılması Ancak ;
Bu sıralama yapılırken sadece mükerrer RIM NO kayıtlarını değil , aynı zamanda " PRODUCT " sütununda bulunan ürünlerin de kontrol edilerek diğer sheet'e cut and paste yapılmasıgerekmekte.Þöyle ki , listele macrosu run edilince , mükerrer RIM NO'ları içerisinden sadece kartı olup da , aynı anda kredisi de ( İhtiyaç kredisi , konut kredisi , taşıt kredisi vs . ) olan kayıtların sonuç sheet'ine cut/paste yapılması ... Ã?rnek olarak ; Dosya üzerindeki " listele " butonunu çalıştırınca çıkan sonucun sadece " gri " olarak renklendirdiğim gibi olan kayıtların diğer sheet'e taşınması ,

Acaba anlatabildim mi ?
Kolay Gelsin ,
PS. sadece zip'lenen dosyaları indirebiliyorum.Cevabi dosyanızı zip'li attach ederseniz sevinirim.

Edit xxrt:"Daha Ã?nce leventm tarafından yardım edilen mükerrer kayıt hk" Soru başlığınız "Mükerrer Kayıtların Karşılığındaki Diğer Veriler" Olarak değiştirildi.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
aşağıdaki kodları bir modül içine kopyala çalıştır
[vb:1:37a60a8405]
Sub aktar()
Set SD = Sheets("data")
Set Ss = Sheets("sonuç")
Ss.Cells.ClearContents
sonsat = SD.Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
SD.Select
SD.Range(3 & ":" & sonsat).Copy
Ss.Select
Cells(3, 1).Select
ActiveSheet.Paste
sira = 4

'KREDİ VE DESTEK SİL
sonsat = Cells(65536, 1).End(xlUp).Row
For a = sonsat To 4 Step -1
If Cells(a, 2) = "KREDİ" Then Rows(a).Delete shift:=xlUp
If Cells(a, 2) = "DESTEK" Then Rows(a).Delete shift:=xlUp
Next a

'kart müşterisi olmayanları sil
If Evaluate("SUMPRODUCT((F" & sonsat & ":F4=F" & a & ")*(B" & sonsat & ":B4=""KART""))") = 0 Then Rows(a).Delete shift:=xlUp
Next a

'TEK kayıtları sil
If WorksheetFunction.CountIf(Range("F4:F65536"), Cells(a, 6)) = 1 Then Rows(a).Delete shift:=xlUp
Next

End Sub
[/vb:1:37a60a8405]