Müşteri Anket form grafiği Yüzdesel oran

Excel Vers. ve Dili
ofıce 2007
Merhaba arkadaşlar benim sizlerden ricam fromul yardımı. Anket konusu ve grefiği başlığı altında formdaki tüm dosyaları inceledim fakat işime yarayabilicek bir şey bulamadım. Elimde 9 soruluk bir anket var ; iyi orta kötü olarak 3 seçenekli. Bu anket formunda müşterilerin doldurduğu anket formuna göre dolduruyorum fakat yüzdesel orana baktıığım zaman butun cevapların toplamından yuzdesel olarak ayarlıyor. Örneğin; toplamda 75 kişinin cevapladığı ankete göre yüzdesel 75 kişi üzerinden değerlendrme yapsın. Bu 75 kişinin verdiği memnuniyet oranıda iyi orta ve kötü olarakda 3 bölümde ayırsın. Ulaşılacak Yüzdesel oranda kişi sayısı üzerinden %70 iyi %20 orta %10 kötü olarak. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Hazırlamış olduğum örenk şablon ekteki dosyada mevcuttur.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Sorunuz açık değil.

İyi, Orta ve Kötü soru başlıkları toplamları 75 olması gerekmez mi? Oysa toplamlar:
67
66
67
67
67
67
67
77
67

çıkıyor.

75 kişi ankete katılmışsa diğerleri nerede? Veya 77 için 2 kişi nereden geldi?

.

Excel Vers. ve Dili
ofıce 2007
yurttas kardeş benim orda bahsettiğim 75 kişi örnek olarak vermiştim. ben bu anket formunu her ay düzenli olarak yapacağım. Anket formundaki rakamlardaki değişiklik ise müşterilerin cavaplarına göre doldurdum. Yani eşit olmayan rakamlar boş bırakılan sorulardan kaynaklanıyor. Oradaki rakamları değiştirebilirsiniz, bana örenk bir şablon oluşturabilirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. iyi orta kötü bu verilerin toplam cevaplanan sorulara göre yüzdesel olarak oranı. Dosyayı 75 kişi olarak düzeltip ekledim

Ekli dosyalar

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
yurttas kardeş benim orda bahsettiğim 75 kişi örnek olarak vermiştim. ben bu anket formunu her ay düzenli olarak yapacağım. Anket formundaki rakamlardaki değişiklik ise müşterilerin cavaplarına göre doldurdum. Yani eşit olmayan rakamlar boş bırakılan sorulardan kaynaklanıyor. Oradaki rakamları değiştirebilirsiniz, bana örenk bir şablon oluşturabilirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz. iyi orta kötü bu verilerin toplam cevaplanan sorulara göre yüzdesel olarak oranı. Dosyayı 75 kişi olarak düzeltip ekledim
.

Kardeş olamayacak kadar sizden yaşlıyım. Benim küçük oğlum sizden büyük.

Bu nedenle, bu Forumda öyle kardeş muhhabbeti yapmayalım. Hitap tarzınızı değiştirin.

Sorunuza gelince bu verilerinize göre grafiğin bulduğunu anlıyoruz da sizin yüzdesel olarak bulduğunuz sayılar nedir? Örnek verirseniz belki ne istediğinizi anlayabilirm.

.

Excel Vers. ve Dili
ofıce 2007
.

Kardeş olamayacak kadar sizden yaşlıyım. Benim küçük oğlum sizden büyük.

Bu nedenle, bu Forumda öyle kardeş muhhabbeti yapmayalım. Hitap tarzınızı değiştirin.

Sorunuza gelince bu verilerinize göre grafiğin bulduğunu anlıyoruz da sizin yüzdesel olarak bulduğunuz sayılar nedir? Örnek verirseniz belki ne istediğinizi anlayabilirm.

.
Öncelikle özürlerimi sunmak istiyorum kusura bakmayın özür dilerim. Benim anlatmaya çalıştığım olay örnek anket formunda grafik aşağıya da toplam olarak 518 iyi 130 orta 27 de kötü bu toplamlarda yüzde hesaplıyor. Benim istediğim ise bu anketi 75 kişi cevaplamış. Bende iyi kötü orta değerlerinin Yüzdesini 75 kişi üzerinden hesaplasın istiyorum. Yani grafikte bütün cevapların toplamından yüzde değilde sadece kişi sayısı üzerinden iyi kötü orta yüzdesini hesaplasın. Örnek olarak 75 kişide 55 kişi iyi 10 kişi orta 10 kişide kötü olarak belirtmiş olsun anket cevaplarında. Bu 75 kişinin vermiş olduğu cevap toplamından değilde kişi sayısı üzerinden % oranlarını hesaplasın.

Excel Vers. ve Dili
ofıce 2007
yardımlarınız için teşekkür ederim