müşteri takibi için program arıyorum.

slm kardeşler.ben küçük işletme sahibi bir esnafım ve elektrik,elektronik işleriyle uğraşıyorum.malzeme satışı ve işi komple kesip aldığımız zamanlar oluyor ve bu yaz dönemimde çok aşırı bir yoğunluk oluyor.benim müşterilerimin hesap takibini yapabildiğim bir excelde sayfası var ama ben bunu program yardımıyla yapmak istiyorum.her müşiteri için ayrı bir excel sayfası hazırlıyorum ve çok karmaşık oluyor.aslında çok basit bir iş ama ben program istiyorum...
program konusunda yardımcı olacak arkadaşların önerisini bekliyorum.pek bu konuda bilgim yok ve gerekirsede ücretini ödeyip sahip olmak istiyorum.
ekte benim hazırladığım excel örneği mevcut ama bunun yanı sıra ek özelliklerde olabilir.sizlerin önerisini vede yardımlarınızı bekliyorum...

Size yardımcı olmak isterim hem
tabi sizde isterseniz tam olarak ne istediğiizi belirtin
birşeyler yapalım beraber

kardeş ellerine sağlık vede teşekkür ederim.ben bunun bir benzerini kullanıyorum ama her müşteri için ayrı ayrı kitap açmak istemiyorum.tek program ile çok müşteri istiyorum.kesinliklede yanlış anlama yardımın vede ilgin için gerçekten çok teşekkür edyorum...

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Arkadaşların örnekleri işini görür düzeyde ise;
a) Bir userform oluşturulur.Tüm işlemler bunun üzerinden yapılır.
b)Müşteri esnasında her müşteriye bu sayfadan çoğaltılır ve bilgileri herkesin kendi sayfasında tutulur. Bir müşterinin bilgileri gerektiğinde userform üzerine çağırılır....
Tabi ki bu işlemler hep makro ile ...

dediğin gibi olur ise bana uyar kardeşim.ama makro kullanımı hakkında bilgim olmadığı için sende bir örnek istersem fazlamı olmuş olurum bilmiyorum ama yinede bir örnek verebilirsen çok memnun olurum...

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Ekteki örnek işinizi görebilir

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Küçük bir örnek yaptım hoşunuza giderse kullanırsınız
Sayın Hocam
bu dosyayı açıp inceledikten sonra Excel!i ne zaman açsam "Menü çubuğunda" "MUŞTERİ TAKİP" seçeneği çıkıyor. Bunu bir türlü kaldıramadım. Nasıl silebilirim acaba. Teşekkürler.

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Bu kodu çalıştırınız
Sub test()
On Error Resume Next
Application.CommandBars(1).Controls("MÜŞTERİ TAKİP").Delete
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
evet oldu.yani silindi teşekkür ederim hocam. sağlıcakla kalın.