müşteri ve stok takibi

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
alt for bağımsız çalışıyor

alt form üst formla bağlantılı.yani üst formda bilgiler 1 den çok olacak.her sayfanın alt for kaydı başka olacak.mesela üst formda a,b,c firmaları olacak (bu yüzlerce olabilir) ve her firmanın alt form kayıtlarıda her sayfada ayrı olacak.alt form sayfalarıda çok olacak.
kısaca alt form ve üst form birlikte hareket edecek.

bu çalışma bitincede güzel olacağına inanıyorum.
bu formlardan satış,stok,çalışanlar vs içinde yapacağım.kolay bir yolu olmalı.

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
mal alomı formundakı alt formda
birim fiyatı*alım adedi-iskonto=satır toplamı olacak şekilde bir formül yazarmısınız
ayrıca alt form toplamlarının genel topmamınıda üst formda görecek şekilde bir folmül yazarsanız sevinirim
çok acil.
şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhabalar, alt formdakilerini topladım ama form üzerine toplamayı ancak başka bir alt form ile yaptım. Kusura bakma çok ilkel görülüyor, bende acemiyim ama işin acilse şimdilik idare et, ustalar yetişir yakında:)

Excel Vers. ve Dili
bilmiyorum
teşekkürler ama

ilgine teşekkür ederim.
üst formda genel toplama başka işlemlerde yapacaktım böyle zor olmuş.mesela ayrı ayrı iki iskonto daha düşecektim.vergi oranı hesaplatacaktım.bu işlemler sonucunda genel toplamı bulacaktım.
ayrıca iskontoyuda hesaplamıyor.

Excel Vers. ve Dili
2000
Kusura bakma, bende yeniyim demiştim.
iskontosunu düzelterek yeniden gönderiyorum, haklısın dikkat etmemişim.
Formunu direk tabloya bağlamışsın o yüzden sorgu üzerinden değeri metin kutusu üzerine getiremedim..
Böyle toplama çarpma gibi işlemleri tablo üzerinde değilde sorgular üzerinde falan düşünmeli. bende hep excell mantığıyla düşünüyorum ama accesste biraz olay farklı galiba.
neyse sana iyi çalışmalar, yardımcı olamadığım için tekrar özür:)

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Forum yenilendi ayrıca en son mesaj 2006 da atılmış normaldir.