multipage hakkında

bravo64

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-10-2024
sevgili arkadaşlar,sayenizde çok şey öğrendim ve ilerledikçe sorularda artıyor doğal olarak.
1 adet userformum var.2.userformu ayrı yapmak yerine multipage üzerine nasıl adapte edebilirim..yani multipage üzerine 2 userform koyabilirmiyim..
teşekkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Userform; programınızda kullanacağınız nesneleri üzerine yerleştireceğiniz ana nesnedir, tıpkı bir binanın temeli gibi. Dolayısıyla userformu bir multipage üzerine yerleştiremezsiniz, ancak multipage i bir userform üzerine yerleştirebilirsiniz. Fakat ikinci bir userformda kullanılan nesneleri multipage in bir diğer sayfasına (page) yerleştirebilirsiniz. Böylece bir userformdan tasarruf etmiş olursunuz.

bravo64

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 365 İngilizce
25-10-2024
tamamen haklısınız.Aslında şöyle sormalıyım;şimdi yenibir userform ve üzerine bir multipage koyuyorum.Bu multipagenin bir sayfasına eski userformumdaki nesneleri aktarabilirmiyim.Eğer oluyorsa nasıl?
İlginize teşekkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eski userformunuzdaki tüm nesneleri mouse ile seçin ve sağ klik ile kopyalayıp, diğer userforma yapıştırın. Tabii bu işlemi nesnelere yazılı kodlar içinde yapmalısınız.

bravo64

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 365 İngilizce
25-10-2024
sevgili leventm
yardılarınız için çok teşekkür ederim..başarıyla multipage 'i yaptım..Gayet güzel çalışıyor..