Multipage ile seçtiğim sayfalarda istediğim sayfayı nasÃ

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Merhabalar,

Yine yardımınıza ihtiyacım var, excel dersanesi içnde baya bir uğraştım ama beceremedim :kafa:

1- Ek olarak gönderdiğim kitapta elektrik, mekanik gibi kısımlar var. Benim istediğim "elektrik" seçtiğimde kitapta "E" ile başlayan sayfaların "mekanik" seçtiğimde "M" harfi ile başlayan sayfaların listelenmesi Sayın bekir38'in yapmış olduğu bir çalışma çok işime yaradı ancak orada bulunan "sırala" komutu (bu kitapta da var.) değiştirilen sayfa adına göre değilde "Sayfa1, Sayfa2" gibi sıralıyor. bunu değiştirecek komutu bulamadım. çalışma kitabım yaklaşık 40 sayfadan oluşuyor bu yüzden böyle bir düzenlemeye ihtiyacım var.

2- Yazdığımız bu komutların değiştirilmesini yada görünmesini bir şifre altına alabilir miyim? (Visual Basic Düzenleyicisi'de açılmasın) Ben dahil kitabı kullananlar istemeden kodları değiştiriyoruz.

3- Gizlediğim sayfalara erişimi nasıl engellerim? Göster düğmesini tıkladığımda bir parola sorabilir mi? (sayfayı koru komutunu olmadan)

İyi çalışmalar, Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
1.sorunuzda sayfaların nereye listeleneceğini belirtmemişsiniz.

2.sorunuz için aşağıdaki linki inceleyin.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2353&highlight=makro+%FEifre

3.sorunuz için sayfalarınızı gizledikten sonra araçlar-koruma-çalışma kitabını koru şeceneği ile çalışma kitabınıza şifre verirseniz, gizli sayfalar şifre girilmeden görülemez.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
Pardon unutmuşum. "mekanik" butonunu tıkladığımda "M" ile başlayanlar "elektirik" buonunu tıkladığımda "E" ile başlayan sayfalar hemen altlarına ..