Multipage & menü uygulaması

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba,

örnek bir dosya oluşturdum, userformda kullandığım multipage de bir menü oluşturmak istiyorum (oluştura biliyorum) fakat örnekte göreceğiniz üzere bir personelin bilgilerini step step giriyorum ve sonunda ana menü formunda kaydet, değiştir, sil, print v.b. command butonlar ile girmiş olduğum bilgileri kaydetmek,silmek,değiştirmek ve hatta o sayfayı print almak istiyorum.

bunu bir menü ile yapsam mı yoksa ana sayfadaki butonlar ile mi yapsam başarılı olabilirim yoksa her sayfaya (form'a) ayrı ayrı kaydet sil print v.b. butonları mı koymam gerekiyor ..

bunun mantığı biraz karışık geldi yardımcı olursanız sevinirim. Tasarım aşamasında yön vermenizi rica ediyorum.

herkese kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003
Mantık

şöyle bir fikir geldi aklıma; Acaba son sayfada ileri butonu seçildiğinde ufak bir menü açılsa (bu aşamaya kadar veriyi düzeltmiş yada yeni kayıt için bilgi girişlerini tamamlamış olalım) orada yaptığımız işleme göre yeni kayıt veya sil iconlarını seçsem mi ?

yada direk beni ana menü page' ne mi yönlendirse orada seçimi mi yapsam

Diğer bir soru ise mesala ben farklı bir page ' yi print alma istiyorum.
bunun için her page de print butonu mu koysam yoksa ana menüde ki print butonuna basınca benden hangi page' i print edeceğimi seçme imkanı tanıyıp öyle mi print alsam..

uffffff nasıl bir işe giriştim....... İnşallah hayırlısı ile iyi bir program olacak (arkadaşlar aman yardımlarınızı esirgemeyin ) ;)

Excel Vers. ve Dili
2003
Üslubunuzu düzeltiniz.

Edit: Mahmutt
Not: Burada gönüllülük esastır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Ekte bir üyemizin çalışması var.
Belki fikir verebilir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Ekte bir üyemizin çalışması var.
Belki fikir verebilir.

Teşekkür ederim, fakat düşündüğüm işleyişe benzemiyor, ben daha çok 2. sayfadan başlayarak bilgileri tamaladıkça ilerle butonu ile diğer sayfaya geçmek ve bu şekilde en son sayfadaki butona basınca orada değiştir,kaydet,sil veya kadrodan çıkart seçeneklerini görmek ve birini seçerek sonuçlamak gibi yani step step ilerlemek ve sonuçlamak gibi bir mantık uygulamak istiyorum.

Örnek

Arkadaşım ekte benim yaptığım bi dosya var istediğin şeylerden üç özellik eksik sadece ben de onları başaramadım sen de oınları tamamlarsan sevinirim. Arama, resim ekleme ve sayfaları sayfalar arası ileri ile geçiş vba kodu falan yok incelersen belki ilham verebilir.

Excel Vers. ve Dili
2003
merhaba aycnc,

ek te senin ve benim kullandığım personel prg ları var. seninkinde eklentiler yaptım şifren: ayncn yani nickin

benimkini şifresi tansel, bazı sayfalarda formül içerisinde firma bilgileri v.s. vardı onun için grafiklerin bilgi aldığı sayfayı sildim ama sana grafiklerin özelliklerinden bakarsan sana path yolunu hangi sheet i oluşturman gerektiğini anlarsın..

incele sanada fikir olabilir

merhaba aycnc,

ek te senin ve benim kullandığım personel prg ları var. seninkinde eklentiler yaptım şifren: ayncn yani nickin

benimkini şifresi tansel, bazı sayfalarda formül içerisinde firma bilgileri v.s. vardı onun için grafiklerin bilgi aldığı sayfayı sildim ama sana grafiklerin özelliklerinden bakarsan sana path yolunu hangi sheet i oluşturman gerektiğini anlarsın..

incele sanada fikir olabilir
Teşekkür ederim kardeş. Böyle birbirimize destekle bi adım daha ileri gidebilirsek ne mutlu...