mx sheet

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
excell e eklenti olarak kurulan ve PLC den sayfanın ilk satırına bilgileri yazan bir program var. Yeni bilgiler geldikçe sayfa başına yeni satır olarak ekliyor. İlk üç satırın belirli hücrelerinde degerler aynı ise ikinci satırı tamamen silecek bir düzenleme mümkün mü. :yardim:

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
excell e eklenti olarak kurulan ve PLC den sayfanın ilk satırına bilgileri yazan bir program var. Yeni bilgiler geldikçe sayfa başına yeni satır olarak ekliyor. İlk üç satırın belirli hücrelerinde degerler aynı ise ikinci satırı tamamen silecek bir düzenleme mümkün mü. :yardim:
Eklediğim dosya işinizi görür sanırım. Sıra no dan sonraki 3 sütun mükerrer olursa satırı siler.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Eğer 1.,2.,3. Sütundaki veriler içinse ekte yeniden düzenledim yada dosya ekleyin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler . ancak benim istediğim aynı ilk üç satırın aynı sütundaki hücreleri , eşit ise ikincisi satırı kaldıran bir formül veya tıklamadan çalışacak kodlar

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Arkadaşım ben konuyu anlamakta zorluk çekiyorum. Yani siz kayıtlarırı iki satır mükerrer olsun üçüncü olmasın diyemi tutuyorsunuz. Dosya ekleyin bakalım anlayalım. Mesela şu yapılabilir falanca satır yada hücre her değiştiğinde makroyu çalıştırırdık olur biterdi. Başka ne..?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
detaylar

excell e eklenti olarak kurulan mx sheet programı arızalar geldikçe ilk satıra ekliyor. Arıza devam ettikçe 5 saniyede bir aynı arıza zaman kaydıyla beraber ilk satır olarak yazılıyor. Böylece 1 dk lık arıza için 20 adet satır ekleniyor. İstediğim , arıza başlangıcı ve bitişine ait iki satır kalsın. Diğerleri silinsin. Yani S sütununda ilk üç hücre değeri aynı ise 2. satır otomatik olarak silinsin. Böylece aynı arızaya ait 3. satır oluştuğu anda 2. satır silinerek zaman olarak arıza başlangıcı ve sonuna ait bilgi kalacak. İlginize teşekkür ederim.