Name Manager Indirect Kullanımı

Salyangoz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Office 2010 English
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-07-2029
Selamlar, bir süredir bu doküman üzerinde çalışıyorum, malesef bir yerde takıldım, desteğinizi rica edeceğim, şimdiden teşekkürler

Aslında yaptığımı düşünmüştüm ancak name manager içeriğinde girdiğim Indirect doğru hücreleri tablo olarak seçtirdiği halde #N/A olarak dönüş alıyorum, dokümanın çalışma mantığı kısaca aşağıdaki gibi
  • List, adet ve metrajların doldurulduğu liste, sadece bu sayfaya giriş yapılıyor, diğer sayfa otomatize ediliyor
  • Systems,veri çekmek istediğim yer, sorunu burada yaşıyorum
    • List sayfasındaki Bina ve sistem sütunlarıyla Lokasyon satırına göre veri çekmek istiyorum
    • Çekmek istediğim verileri ay bazından (-M arası Ocak, O-W arası Şubat gibi) çekmek istiyorum, tarihe göre de değişeceği için bu yönteme başvurdum, muhtemelen daha kolay yoluda vardır, kendi bilgim dahilinde bu yollara başvurdum açıkçası
  • Calculations, bu sayfada sorun yok, girilen tarihe göre (LIST_DAYS) otomatik tabloların oluşmasını sağlamak amacıyla hücre başlangıç bitiş noktalarını buluyorum, çalışıyor
Birde şunu farkettim Hücre isimleri kısmına eklediğim TABLE_JANUARY, TABLE_FEBRUARY, TABLE_MARCH gelmedi, sorunla ilişkili diye düşünüyorum

Aslında karışık gibi görünüyor ancak Indirect doğru kullandığım halde neden çalışmıyor buna anlam veremedim, bu sebeple desteğinizi rica ediyorum, ayrıca doküman belki diğer Arkadaşların işine de yarar

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

=EĞER($B5="";0;TOPLA.ÇARPIM((LIST_BUILDING=$B5)*(LIST_SYSTEM=E$4)*(LIST_METRIC=$E$3)*(TABLE_JANUARY)))

Formülde;
LIST_BUILDING tanımı: List!$K$8:$IZ$8
TABLE_JANUARY tanımı ise: DOLAYLI("'List'!"&Calculations!$D$3&":"&Calculations!$G$3) formülü ile 'List'!$K$11:$O$200 aralığını almışsınız.

2 alan uyuşmadığı için hata alıyorsunuz. IZ ile biten bölümünde O da bitirmeniz gerekir. Yada bu alanda içinde Indirect kullanarak eşitleme yapınız.

Salyangoz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Office 2010 English
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-07-2029
Ömer Bey evet haklısınız, doğrusunuz, buradan bir takım şeyleri ezbere yaptığımızda çıkıyor ortaya, Üstadlar saolsun desteklerini esirgemiyorlar, dosya üzerinde çalışacağım, BUILDING içinde tabloda yer açacağım, çok teşekkürler