Nasıl bir makro, gelişmiş bir düşeyara görevini yapabilir?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba arkadaşlar, İçinde ödeme türleri, dönemleri ve alacaklı olanların adlarının ve soyadlarının yazılı olduğu bir listem var. Bu listeye verileri giriyorum. İkinci sayfamda da matbu bir ödeme makbuzum var. Bu matbu makbuz sayfasında öyle bir düşeyara yapmalıyım ki bulunacak kişinin ödeme türleri ve tutarları bu makbuza listelenmeli. Veri sayfasında aynı kişinin ismiyle birden fazla ödeme türleri var. Matbu makbuz sayfasında bu kişiye ait ödeme türleri listelenebilmeli.Biliyorum çok iyi anlatamadım ama örneği incelerseniz inanın sorunumu daha iyi ifade edebilmiş olacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn. nazif74
Sorunuzun fonksiyonlarla çözümünü ekte. Bunun gibi birşey istiyordunuz herhalde.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Merhaba AS3434, ilginize teşekkür ederim ama sanırım bir sorun var. Kişi listesinde bulunan Ali Kaval haricinde hiç birinin ödeme türleri doğru gelmiyor. Bir kez daha bakarsanız çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
sn. nazif74
Makbuz sayfasında Dönemi olan yerde ayları otomatik yapmadım. Elle giriş yapmanız gerekiyor. İstediğiniz ayı seçin diye. Değiştirirseniz bilgiler gelir.

Edit: Eğer döneme göre hesap yapmak istemiyorsanız. Formüldeki mavi yeri silin.

=TOPLA.ÇARPIM((ADI=$E$5)*(TÜR=D8)*(DÖNEM=E8)*(TUTAR))

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
AS3434 Kardeşim, Çok teşekkür ederim. Haklısınız örneği tam incelemeden acele hareket ettim sanırım. Emeğinize sağlık. Tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar..

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sn nazif74
Dosyanızda 3. bir soru daha vardı. Onuda gelişmiş filitre ile yapabilirsiniz. Kopyaladığınız yerden liste kutusuna alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Binlerce kez teşekkürler... :mutlu: