nasıl çözerim.bu konuyu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selam Arkadaşlar.Ekte göndereceğim örnekte Toplam 1 Ürün dekarlarının toplamı olacak.Toplam 2 de arazilere yazılacak rakamların(Tarla_Sulu_Kendi+Tarla_Kuru_Kendi+Bahce_Kendi... şeklinde) nasıl yapabilirim birde Excel de verilerim var bunları tabloya nasıl tamamını kopyala yapıştır yapabilirim.yapıyorum ama tek tek yapıştırıyor .Hepsini tek seferde yapıştırmam lazım.Teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
yardımcı oalabilirmisiniz arkadaşlar.Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Selam

Arkadaşım anlayabildiğim kadarıyla Tarım teşkilatında hemde ilçe müdürlüklerinin birinde çalışıyorsun.Formundaki bilgilerinde Çiftçi Belgesi tanzmi ile ilğili sanırım.Bende tarım ilçe müd.de çalışanlardanım.Acces ile ilgili sorununun giderilmesine yardımcı olabilirim fakat ben bu sorunu Excel (user form) ile girerdim çok rahat.İstersen mail adresine bunu gönderebilirim.Selamlar kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
ÇÖZÜM

Dosyanı inceledim, tablodaki veri girişleri "Metin" olarak ayarlamışsın, accesde meti olarak toplam yapamazsın.Bu girişleri "sayı" veya "parabirimi" olarak ayarla.Bu şekilde toplam alabilirsin, ayrıca tüm toplamı alabilmek için değerleri ya sıfır olarak yazacaksın veya =Nz([Tarla_Kuru_Kendi])+Nz([Tarla_Kuru_Kira])+Nz([Bahce_Kendi])+.....+... olarak yaz.Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Teşekkürler arkadaşım ilgin için.Olur tabi gönderirsen sevinirim.Mail adresim : aslimeren@hotmail.com Accesste bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum onun için böyle bir örnek yapayım dedim.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Merhaba.Arkadaşım maillini bekliyorum.Birde daha öncede sormuştum excelde verilerim var .Bunları access teki tabloya nasıl tek seferde yapıştırabilirim.Yardım Lütfen.Daha yeniyim bu işte yardımşarınızı ilginizi bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ali veli,
Excelden veri alabilmeniz için:

1.Dosya sekmesinden dış veri alı tıklıyorsunuz
2. Al ı tıklıyorsunuz
3. Dış veri dosyasını excele ayarlıyorsunuz
4. Veriyi alacağınız excel uygulamasını bulup tıklıyorsunuz
5.Access in sorduğu cevapları cevaplandırıp işlemi bitiriyorsunuz.

Ayrıca tabloları bağlma imkânınız var. Bu seçim de ise veriler access alınmıyor excelde tutuluyor ve siz oradaki verileri işleyebiliyorsunuz.

iyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
ÖRNEK

Arkadaşım; Örnek dosyayı mail adresine gönderdim.Exceldeki bilgilerini toplu olarak accessekopyalama imkanı yok, maalesef tek tek kopyalaman gerekir en azından ben böyle biliyorum.Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Re: ÖRNEK

dayikerem' Alıntı:
Arkadaşım; Örnek dosyayı mail adresine gönderdim.Exceldeki bilgilerini toplu olarak accessekopyalama imkanı yok, maalesef tek tek kopyalaman gerekir en azından ben böyle biliyorum.Selamlar
:hey:
Excelden accesse kopyalama yapılır.Kopyalayacağınız alanı seçip (satır olarak) tabloda yapıştır (paste) yapacaksınız.Tabii kolon sayıları tutarlı olmak şartıyla..

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
hoşgeldin jale hanım bayağı gittiniz.
sizsiz olmuyor forum...
lütfen takılın ara sıra
görüşenzi. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selamlar herkese. Ekte gönderdiğim dosyayı nasıl düzenleyebilirim.Mesela bir giriş sayfası şeklinde form nasıl yapabilirim.Birde oluşturulacak forma veri girerken sabitlerim olacak mesela köy isimleri ,Ürün isimleri gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Daha yeniyim bu konuda geliştirmek istiyorum.Lütfen Yardımlarınızı esirgemeyim Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selam arkadaşlar.Hiç cevap yazan yok.Ben daha yeniyim bu konularda hiç bilgim yok.Rica etsem yardımcı olamazmısınız.Rahatsızlık verdiysem özür dilerim. Ama ben bu forumda yardımlaşmanın olduğuna inanıyorum.Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Merhabalar...

Beğenirseniz bir örnek form ekledim. Belki tablonuzu da bölmeyi düşünürsünüz. Dosyayı ekliyorum.

Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Teşekkür ederim Behic arkadaş.Peki bu forumda ismin yanına açılan bir kutu yapıp oradan çağırmak istesem nasıl yapmam gerekir nasıl yapabilirim bu şekilde.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
ÖRNEK

Arkadaşım; anlaşılan excel (user form) olarak gönderdiğim örnek işine yaramamış.Sana çok basit ve senin geliştirebileceğin örnek br çalışma gönderiyorum (senin dosyan üzerinde) .umarım biraz yardımcı olur.Kalay gelsin selamlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Merhabalar...

Bir de kayıt bul formu ekledim. Bir de bunu inceler misin

Hoşça kal...

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
ÇİFTÇİ BELGESİ

Arkadaşım; Bu formu bir incele,umarım işine yarar.Kolay gelsin.Selamlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 dili Türkçe
Selamlar.Dayıkerem arkadaş
bu son gönderdiğine nasıl gireceğim verileri,form açılıveriyor,tabloları göremiyorum.Tabloya nasıl veri girebilirim.Güzel olmuş Teşekkür ederim.Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
ÖRNEK1

Sana yine aynı sistem ile çalışan değişik bir örnek gönderiyorum.Tablo ve diğer işlemleri görebilmen için shift tuşuna basarak dosyayı açabilirsin.Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
açılış

Shıft tuşunu basılı tutarak, dosyayı tıkla.Bu şekilde dosyanın içini görebilirsin.Selamlar