Neden raporda sadece seçili olan müşterinin değilde tüm müşterilerin tüm satışlarını

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
öncelikle herkese mrblar lafı fazla uzatmadan hemen konuya giriyorum. arkadaşlar sorunum şu ki müsteriler formda müsterinin tüm satışlarını süzüyorum ve ekranda müsterinin bakiyesini görebiliyorum. müsteriye ait tüm satışları gör tıkladığımda da müşteriye yapılan tüm satışları alt formda listeleyebilyorum ama rapor almada takıldım hazırlamaya çalıştığım raporda sadece seçtiğim müsteriye yapılan tüm satış çıksın istiyorum ama benim yaptığım rapor çalışmalarında sürekli bütün müşterilere yapılan tüm satışlar çıkıyor. eklediğim dosyayı bi inceleyip yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Raporu nerede çağırıyorsun göremedim.

Birde, ana form ile altformu olan formlarda sadece MNO ile bağlantı yapmışsın. Tarihi de eklemen gerekmiyor mu bağlantıya?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
access konusunda yeniyim daha hatta çok yeniyim bu yaptığım projede acemice yapılmış bişey. alt formalarıda müsteriye ait tüm satış ve tahsilatları görebilmek için sadece MNO ile bağladım. yaptığım rapor al butonlarını sildim raporlar kısmında hazırladığım bi kaç tane rapor var . rapor almada sonuca ulaşamadığım için o şekilde bıraktım. galiba ne istediğimi anlatamadım ... ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
yukarıda yazmıştım ama önemli değil rapor açan butonu sildim zaten butonda önemli değil. önemli olan raporun görüntülenme şekli.raporlar kısmında hazırlamaya çalıştığım raporlardan olacak bir ikitane.
benim tek istediğim rapor bittiğinde seçili olan müşterinin tüm satışlarını görmek.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Buton önemli değil demişsin. Yanlış demişsin.

Form üzerine koyacağın bir buton ile ya da bir rapor formu hazırlayıp, ilgili parametreleri alıp, bu form üzerinden raporu açtırman lazım.

Burada önemli olan, rapora gönderilecek parametreler. Yoksa rapor nereden bilsin ne dökeceğini.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sayın yeni54 anladığım kadarıyla konuya gerçekten hakimsiniz. işte ben nasıl nerden başlayacağımı bilemediğim için böyle bocaladım kaldım. eğer benim projem üstünde bir örnek yapıp gönderirseniz sizin oluşturduğunuz örnekten yola çıkarak aynı işlemi tahsilat içinde yapabilirim. eğer zamanınız varsa ilgilenebilirseniz çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Tam senin istediğin gibi bir örneği, bir kaç gün önce sayın avukatımız kucuksengun için de yapmıştık. Geriye doğru bir tarama yap hemen bulursun.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sayın yeni54 sabah görmüştüm ben o dosyayı ama inceleyememiştim şimdi detaylı olarak inceleyeceğim galiba işime yarayacak gibi yardımın için çok teşekkür ederim. takıldığım bir yer olursa size ulaşmamının bi sakıncası yoktur umarım

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
hocam basmadı allah basmadı gitti ya neyse biraz daha çabalayım bakalım belki bişeler yapabilirim