network sisteminde bilgi paylaşımı

arkadaşlar...

bizim ofisimizde 4 makina var ve bunlar birbirini görüyor....excelde bir tablo yaptım ve onu havuzuma attım...sonra diğer arkadaşların bilgisayarına gidip....start menüsünden ayarlar bölümünden benim dosyamı çağırıp ön ekranlarına attım......herkes bu excel dosyasını görebiliyor ve değişiklik yapabiliyor...ama aynı anda açamıyoruz....kayıt edebilmek için sadece 1 bilgisayarda açık olması gerekiyor...salt okunur yapıp aynı anda görebiliyoruz ama o zamanda yeni bir kaydı başka bir dosya ismiyle yeniden kaydetmek istiyor..... ...bunu nasıl düzeltebiliriz.....yani birden fazla kişi aynı anda proğramı görebilir mi ve ayrıca o dosya üzerindekayıt yapabilir mi

teşekkürler,

Sn.mvarol bu konuyu tam olarak bilmiyorum ama"Excel-->Araclar-->Calisma kitabini paylastir"ekranini acarsaniz orada Ayni anda birden fazla kullanicinin degisiklik yapmasina izin ver... diye bir checkbox var onun denermisiniz?

AMA UFAK BİR SORUNU VAR......BAZI MAKROLAR VE BAZI İKONLAR ÇALIÞMYOR...MESELA...MERGE İKONU GİBİ....BUNU NASIL ÇÃ?ZERİZ......