Nöbet listesi

Excel Vers. ve Dili
2016
Arkadaşlar yeniyim kusuruma bakmayın özel bir hastanede hasta kayıt olarak çalışıyorum. Excel'de bir nöbet listemiz var ama elle hazırlanıyor. Bu listeyi buton yardımıyla otomatik olarak her ay için ayrı ayrı ayarlamak istiyoruz fakat Excel bilgimiz yeterli değil. Hafta içi bir kişi Cumartesi, Pazar ve resmi ve dini tatil günlerinde üç kişi nöbet tutacak diyalize giden bir arkadaş Pazartesi, Salı, ve Çarşambaları nöbet tutmayacak şekilde listeyi hazırlama konusunda yardıma ihtiyacım var. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

balanar

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Örnek dosya eklerseniz üstadlar daha hızlı yardımcı olacaktır.

Önce bir dosya hazırlayın

Excel Vers. ve Dili
2016
exel galiba yüklemeyi başardım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Çalıştığınız Kurumun Nöbet listesi için belirlediği bir formatı vardır muhakkak. Öncelikle bu formata uygun bir şekilde bir ayın listesini yapınız. Yaptığınız örnek listede ne yapılması gerektiğini teker teker teker belirtirseniz. illaki yardımcı olacak birileri vardır. Bu forum sitesi yıllardır yardım ediyor. Ama bana bir nöbet listesi hazırlayın bir tuş ile her şey çözülsün derseniz. Bence çok zor olur.

Excel Vers. ve Dili
2016
Çalıştığınız Kurumun Nöbet listesi için belirlediği bir formatı vardır muhakkak. Öncelikle bu formata uygun bir şekilde bir ayın listesini yapınız. Yaptığınız örnek listede ne yapılması gerektiğini teker teker teker belirtirseniz. illaki yardımcı olacak birileri vardır. Bu forum sitesi yıllardır yardım ediyor. Ama bana bir nöbet listesi hazırlayın bir tuş ile her şey çözülsün derseniz. Bence çok zor olur.
Asla kimsenin işini küçümsemem yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın. Forumda yeni olduğumdan yanlış anlaşılmış olabilirim eğer becere bildiysem yukarıda ekledim listedeki ismlerden biri diyaliz hastası ona pazartesi çarşamba ve cuma nöbet gelmeyecek kırmızı kısımlardaki günler (cumartesi pazar ve resmi tatiller) bu günlerde 3 kişi nöbet tutacak. yıllık izinleri belli olan arkadaşlarda listede var onlara nöbet gelmeyecek şekilde Buton vasıtası ile yapılsın dan kastımız bazı arkadaşlar özel sağlık sigortası işlemlerini bazıları acil servis işlemleri bazlıları 2 servisi birden bilmiyor amacımız kimseye haksızlık yapılmadan yapılsın istiyoruz sorun bundan kaynaklı

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Ben yukarıdakileri yazarken kırılmanız için yazmadım. sadece yapılması gerekenleri yazdım.
Ayrıca örnek dosyayı sanırım kendi onedrive sitenize atmışsınız. bu şekilde kimse açamaz, Altın üyeliğiniz yoksa bu siteye dosya ekleyemezsiniz. Örnek dosyanızı herhangi bir upload sitesine atıp linkini buradan verirseniz örnek dosyanızı görebiliriz.

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Ben bi ara Hastane eczanesinde çalışırken nöbet listesi hazırlıyordum. Kendim İçin kullandığım Listeyi atıyorum. İşimi çok kolaylaştırıyordu. Belki kendine göre uyarlarsın.

Ekli dosyalar

sbayyigit

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Pro Plus 2019
Yukarıdaki excel tablosuna rapor sayfası ve her gün için görev yerleri sayısını takip edebilmen için biraz değişiklik yaptım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016
Yukarıdaki excel tablosuna rapor sayfası ve her gün için görev yerleri sayısını takip edebilmen için biraz değişiklik yaptım.
Şablonu çok beğendim çok kullanışlı amacımız bu iste otomatik buton yardımıyla yapılsın ki kimse itiraz etmesin yıllık izindeki kişilere nöbet yazılmasın

Excel Vers. ve Dili
Officce 2019 Türkçe
Merhaba, bende otomatik bir nöbet listesi istiyorum fakat bazı koşullar olması gerekiyor. (Seçili olan personel hafta sonuna, seçili günlere yazılmasın) Personelin yazılmaması gereken tarihler dışında otomatik eşit bi dağılım olsun, aynı güne kaç kişi gelebileceği seçeneği de olsun, her personelin nöbet tutacağı güne "X" işareti gelsin, yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin

Ekli dosyalar