Norton Ghost problemi

Merhaba Arkadaşlar ;
Geçenlerde Norton Ghost ile B.sayarımın yedeğini almak istedim aldım ama D sürücüsünde bulunan tüm yedeklerim programlarım gitti Ghost programı tüm c nin imajını alıp D ye atmış yani c de ne varsa d ye kopyalamış şimdi geri getiremiyorum recorvery programları( birden fazla programla) denedim ama olmadı kurtaramadım acaba bu diski kurtarma imkanı varmıdır geri getirebilirmiyiz yoksa soğuk su mu içmeliyim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
Veri kurtarma programları birbirinden faklı özelliklere sahip birkaç veri programı deneyin kurtarabildiğiniz kadar dosya kardır. Ancak diskinizin tamamını kurtarma şansınız yok bu programlarla. Sanırım yedek alırken mevcut dikin üzereni yaz demişsiniz anlaşılan. Kolay gelsin. Saygılarımla...

Anladım zaten birden fazla kurtarma programı kullandım. ama başarılı olamadım.
anlaşılan diskin üstüne soğuk su içeceğiz biraz hazımsızlık yapacak ama napalım :)
yardımlarınız için teşekkür ederim

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
ghost proğramının içinde GHOSTEXP dosyası ve top gibi iki adet gözü vargibi bir dosya olacak onu açıp imaj dosyanın yerini belirlersen ve açarsan yedeklediğin dosyanın içeriliğini görürsün ve kapyalayıp alabilirsin

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
bu dosya olacak veya bunu kullan

Son düzenleme:
sevgili arkadaslar ilgileriniz için teşekkür ederim yanlız benim derdim imajını aldığım dosya ile değil imaj almak isterken silinen d sürücüsünde bulunan dosyaları kurtarabilmek anladığım kadarıyla bu ghost exe dosyası yedek aldığım dosyaları (c den alınan ları)gösteriyor fakat d de bulunan dosyaları kurtarmak istiyorum ghostdan önce mevcut bulunan eski yedeklerimi yani....sonsuz Teşekkürler

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
o zaman tek çare kalıyor d ürücüsünün boş yeri imiçdan küçük olduğu için silmiş olması lazım bunuda d sürücüsünün siztemi geri al kapalı değilse yani izlemedeyse sistemi geri alarak kurtarabilirsiniz ama kapalı ise başka başka bir fikrim yok

Sevgili Halit Kardeşim sistem Geri Yükleme iştetim sisteminde olan hataları düzeltmek için kullanılabiliniyor ancak üstünde işletim sistemi olmayan bir sürücüyü geri alma imkanı yok bunu denedim ben ....belki Norton ghost yaptığı işlemi geri alabilirmi böyle bir ihtimal varmıdır bilemiyorum belkide profesyonel disk kurtarma işi apan kişilere götüreceğim diski 50-100 $ gidecek muhtemelen çünkü bildiğim kadarı ile fiziki olarak yanmış diskleri bile kurtarabileceklerini iddia ediyorlar belki bizlerin yapabilecekleri bişiler vardır diye foruma konu açtım hepinize çok çok teşekkürler yinede yapılabilecek bişeyler varsa paylaşırsanız sevinirim

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
yukarıdaki dediğim mesajda d sürücüsünüde geri alıyor ancak ghost imajı hala d sürücüsünde duruyorsa sonuçoa gene almıya bilir çünkü yeteri kadar boş alan olmayacağı içn geri yüklemeyi çzalıştırmadan önce imaj dosyanın büyük olduğunu var sayarsak silmek gerekir d sürücüsünde geri alma işlemi mevcut dosyaları koruyup eskiden olupda şimdi olmayanları geri getiriyor zannedersem

sevgili arkadaşım yanlış anlamadı ise lütfen düzelt d: sürücüsünü silip veya format atıp bahsi geçen programla geri alınabilirmi diyiyorsun....yani imaj atılanadan önceki haline dönermi?.. :( eğer öğle bişi olursa nerede olursan ol gelip elini sıkmak gözlerinden öpmek isterim (yaşımın senden büyük olduğunu sanıyorum) :)

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
şimdi d sürücüsünü silip diye bir şey yazmadım yanlızca ghost imijı d sürücüsünde ise çok yer kaplıyacağı için ghost imajını silip veya başka bir yere yedeğini al bir dene dedim bunun dışında başka bir şey yok bu adara büyük küçük işini bilmiyorum ama 1964 doğumluyum bir kamuda çalışıyorum

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
biraz önce denedim ben d sürücüsünden bir dosya sildim ve sistemi bir gün öncesine geri aldım dosya geldi sizinki ghost imijı d sürücüsüne format attıysa bunu gere getirmek bildiğim kadarı ile yok çünkü sistem dosyalarını silmiştir ghost ama bunun dışında imijın büyüklüğünden dolayı dosyaları silmişse ben yazımda hep bunu söyledim o zaman sistemi geri alırsar gelr dedim tabiki d sürücüsü kapalı değilse ve izlemedeyse

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
d sürücüsünde gizli dosyalar Recycler ve System Volume ınformation klasörlerinin içindekilir format atılıp silindiyse bunları geri getirmek mümkün gözükmüyor bildiğim kadarıyla

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

"d sürücüsünde gizli dosyalar Recycler ve System Volume ınformation klasörlerinin içindekilir format atılıp silindiyse bunları geri getirmek mümkün gözükmüyor bildiğim kadarıyla "

Bunların dışında kalan dosyalar için;

Diskinizi söküp herhangi bir başka bilgisayara bağlayınız.
sonra EasyRecoveryPro veya filescavenger isimli programlar yardımıyla
formatlanmış diskinizdeki programları kurtarabilirsiniz.(Kullanma klavuzlarını internetten bulabilirsiniz.)
Yalnız formatlandığı veya partition atıldığı için kesin bütün bilgiler kurtarılır diyemiyorum.Denemekte fayda var.(Resimler kesin geri gelir ama office dosyaları için bir şey diyemem)

Hepinize ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. ama ne yazıkki hiç bir şekilde diski kurtaramadım.
neyse yapacak bişey yok Halit kardeşim kusurabakma bir ihtiyar benim sanıyordum bende 65 doğumluyum genelde bu gibi konuları gençler daha iyi biliyor 40 yaşından sonra b.sayar öğrenmeye çalışınca böyle oluyor işte kusurabakma selam ve sevgiler. Resimler cd de onu kurtardım ama tüm diğer veriler gitti yeniden düzenlemem gerekecek herşey için tüm herkese tekrar tekrar teşekkürler sağolun.. :)