Not bolumunde scroll

Arkadaslar hazırlayacagım bir calsıma da daha basta bir seye takıldım..
Sorun şu.. Form da Adı ve not bolumleri var.. Not bolumunde mousenin Scroll unu cevirdigimizde not icinde ki bilgilerin asagı dogru kaymasını istiyorum ama Scrollu cevirdigimde formdaki diger kisi ve bilgilerine gidiyor..
Bunu nasıl duzeltebilriz..
İkinci olarak da .. Not bolumundeki yazıların icinde arama yaptırmak istiyorum..
Bunu da yapabilir miyiz?
Tskler
Örnek dosya ektedir

72 kisi okumus ve cevap sayısı 0 .. Bu kadar zor bir sorumuydu .. Eger boyle birsey yapılamıyorsa neden ustalaradan " arkadas bunun bir caresi yok " diye cevap verilmedi.. Merak ettim..!!

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın faosfaos,

Not bölümüne odaklandığınız zaman mausun scroll ü not içinde geçerli, ama kolaylıkla odaklanma kaybolduğunda iş bozuluyor.

Öyle bir kod yazılması gerekiyor ki kanımca not içine odaklandığında scroll çalışsın onun dışında iptal olsun. Ama henüz tam olarak bulamadım.

Arama ile ilgili örnekler var. Forumda bulabilirsiniz.

Şimdiye kadar yapılamayan o kadar az olay var ki. Bir anda olmaz diye kestirip atmak doğru değil.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı tsk ediyorum bilgileriniz icin.. Arama konusunda da gercekten cok ama cok aradım boyle bir baslık bulamadım veya gordum ama algılayamadım.. Bildiginiz bir link varsa yazabilir misiniz..

Excel Vers. ve Dili
Sayın faosfaos,

Daha önce eklenmiş bir örneği tekrar ekliyorum.

İyi çalışmalar

Sanırım yeni farkettim
Cok tsk ediyorum..
Sayın modalı sizin gibi ilgili birini gorunce kafamdaki butun soruları sorasım geliyor:)
Hepsini degilde son bir soru sorsam..
Ya ben bir e-book hazırlamaya calısıyorum .. Tablo bolumune yazı girecem ama " Metin duzenlenmeyecek kadar uzun " iletisi veriyor ve kopyala yapıstır islemini yapmıyor.. Bunu farklı bir sekilde yapabilir miyiz ?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın faosfaos,

Metin boyutubu bilmiyorum. Metin olarak en fazla 256 karakter girebilirsiniz. Eğer daha fazla ise not türünü seçmeniz gerekir. Tablonuzu tasarım görünümünde açıp, ilgili alanın boyutunu kontrol edin belki düşük olarak ayarlanmış.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı Bende not olarak ayarladım ama dedgim sorunu veriyordu.. Neyse yazdıgınız her cevap icin ayrı ayrı tskler..