Ödeme için Evrak hazırlama tablosu oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5.8.2018
Elimde çek senet nakit ve kredi kartı vb gibi vadeleri belli evraklar var.
Bunlar excelde liste halinde tutulmaktadır. Yapmak istediğim konu
ödemem gereken bir tutar ve ortalama vadesi vardır. Ben ödemem gereken toplam tutarı ve vadesini bildiğim için elimde bulunan çek senet nakit vb gibi evrakların ödemem gereken tutarı ve ödemem gereken ortalama vadesini yakalamak istiyorum. Tam anlamıyla yakalanacak rakam olmayabilir erken vadede yakalarsam kaç gün erken olduğu geç vadede yakalarsam kaç gün vade farkı yediğimi görmek istiyorum.

Öyle bir şey yapmalıyız ki elimdeki dökümanların hepsini analiz edip tutar bazında en yakın vadeyi getirmeli. Elimde ki ödeme evraklarıyla bir kaç senaryo üretip erken ödeme yada geç ödeme şeklinde bana sunmalı.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhabalar hocalarım
formda aramalarım sonucunda istediğime en yakını bu olduğu için buradan gönderiyorum. Yeni konu açmam gerekiyor mu bilmiyorum.
Yukarıdaki isteğe göre bir dosya oluşturmuştum. benim isteğimde aşağıdaki gibidir. hesapla butonuna basınca aşağıdaki işlemi yapabilir ise çok sevinirim.
Çek toplamı kadar . B4 den aşağıya doğru toplam faturaları hesaplayıp
geriye kalan faturaları temizletebilirmiyiz. Örnek 3 adet çek alındı
bu çeklerin toplamı 110.000 tl. Sarı zeminli hücrelerin toplamı 115.429 tl geriye kalan
faturaları temizleyebilirmiyiz. çek miktarı azda olabilir çok da olabilir. Gerçek ortalamayı alabilmemiz için gerekli.
dosya linki ekte
Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.dosyaupload.com/ml4J