Öğrenci Ceza Tablosu...soru

Ã?ğrenci Ceza Tablosu...soru

Elimde bir liste var (Adı-Soyadı-Okul No-Sınıf-Þube), 2 yıl okuyacak
bir de ceza tablosu olacak (Disiplin Ynt.-Suçun Adı-Cezanın Cinsi-Ceza Veren Makam-Veriliş Tarihi- İndirilen Puan - Kalan Puan)

istenilen;
İndirilenPuanı cezaya göre yazılıyor mükerre kayıt ceza tarihinde olmuyor, kalan puanda (toplam puanı olan 100'den) çıkarılıyor, öğrenci 2.sınıfa geçerse kesilen puanların 1/2 si tekrar kalan puana ekleniyor .
(yani 1.sınıfta 10 puanı kesilmiş 90 kalır 2. sınıfa geçerken
(10/2=5, 90+595 ) 95 puanla yeni sınıa devam ediyor.
bir de bunu matbuu evrakı var ve seçilen öğrencinin bütün kesintilerini gösterir bir tablo halinde yazılması isteniyor. (evrak ekte) ilgilenen olursa sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Mrb :hey:

Bu excel sorusu mu access sorusu mu?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Günaydın :hey:

Hiç sorunuza bakmadım , access için sorduysanız altyapısını hazırlayın ve foruma öyle ekleyin lütfen.Yok eğer excel ise excel kısmına sorun excelciler pek buradaki soruları okumaz. :D

Sayın Jale;

tabloyu gönderiyorum ilgilenirseniz sevinirim.
beklentilerim: daha önce gönderdiğim sicil.zip dosyası içerisindeki formdaki yerlerine gelecek şekilde (raporu burda kendimiz düzenleyebiliriz formatı önemli değil) öğrenciye verilen cezaların listesini dökecek bir sonuç istiyorum.(lütfen)
sıkıntım; mevcut formda gözüken tabloyu doğrudan tek sayfaya yazdıramadım.
asıl derdimiz, öğrenci 2. sınıfa geçince bu formu koruyacağız, ve aldığı cezanın yarısını tekrar iade edeceğiz. 1. sınıf ve 2. sınıf dökümlerinibir sayfada ve ayrı ayrı gözükmesini istiyorum. arzederim.