Öğrenci nöbeti oluşturma

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
Siz Excel severlere güzel hafta sonları diliyorum
Yapmak istediğimi ekteki dosyamda anlatmaya çalıştım. Buraya da yazarak tekrara düşmek istemedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanıza uygun olarak bir Userform oluşturdum.
Sayfanızdaki Yıl ve Tarihi, A ve B sütunlarındaki formülleri kaldırdım. Onları da VBA içinde çözdüm.

Userform üzerinde TextBox dan istediğiniz ismin istediğiniz kadar karakterini girip ( sadece A girerseniz A ile başlayan tüm isimler, "Me" girerseniz Mehmet, Metin gibi Me ile başlayan tüm isimler listboxa geliyor. Bu işlem için Textboxda çift tıklamanız yeterli.

İnceleyin eksik-hata görürseniz düzeltelim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
Sayın @ÖmerFaruk üstadım Yardımınız için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel görünüyor. Çalışmanızı çözmeye çalışıyorum. Size bilgi vereceğim. Ben de tarih aralığını bir UserForm ile giriyorum. Combobox ile seçilen tarih başlayan ve biten tarih aralığı ile birlikte yapsa çok güzel olacak. Ama bu haliyle bile olağanüstü görünüyor. Ellerine sağlık.

Son düzenleme:

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Tarih aralığınız, Ayın İlk Pazartesi gününün tarihi ile ayın son haftasındaki Cuma gününn tarihi ise ben zaten bunu kodların içinde yapıyorum
Size sadece Yıl Ay formatındaki Combodan hangi ay için liste istediğinizi seçtiriyorum. Gerisini kendi hallediyor.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
Evet @ÖmerFaruk üstadım. Bunu sonradan fark ettim. Bunun üzerine hiçbir şeye gerek yoktur. Bundan daha iyisi olamazdı zaten. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Var olun. Sağlıcakla kalın.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
Değerli @ÖmerFaruk üstadım. Yukarıda sizin hazırlayıp yardım ettiğiniz dosya ile ilgili bir sorunum bir de yeni bir istirhamım var. Mümkünse tabi
Birincisi Aralık ayı nöbetlerini listelerken ortaya çıktı. Aralık ayını Ocak ayının 10'a kadar listeledi. Bu da dosyanın devamında bulunan açıklamaları bozmaya sebep oldu. Detayını dosyayı yeniden ekleyerek üzerinde anlatmaya çalıştım. Kırmızı yazılar.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
CommandButton1 kodlarındaki aşağıdaki IF ile başlayan satırı bulup değiştirin lütfen
C++:
    For k = 15 To 35
        LastFriday = DateAdd("d", k, FirstMonday)
        If Weekday(LastFriday, vbMonday) = 5 And (Month(LastFriday) > Month(FirstMonday) Or Month(DateAdd("d", 3, LastFriday)) > Month(FirstMonday) Or Year(DateAdd("d", 3, LastFriday)) > Year(FirstMonday)) Then Exit For
    Next k

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
Değerli @ÖmerFaruk hocam çok teşekkür ederim. İkinci sorumun cevabını bekleyeyim mi yoksa...:)))

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Anlayamadım
İkinci sorunuz neydi?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Aşağıdaki dosyayı bir inceleyin. İsteğiniz bu mudur?
Forma bir Combobox ilave ettim, sizin 2 textbox öğresini sildim.
Combobox2 den seçim yapıp listenin oluşması için dönem içinde ilk pazartesiden sonra ileri bir tarih seçebiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2010 TÜRKÇE
@ÖmerFaruk bey merhaba. Ara dönem tatili başlangıcı olması nedeniyle yoğun işlerimden ötürü geri dönüş yapamadım. Kusuruma bakmayın lütfen. Anlatmak istediğimi bir örnekle şöyle açıklayayım. 15 Kasım itibariyle tatil başlıyor bir hafta kasım dönemi nöbetlerini oluştururken KASIM 15-KASIM 20 arasındaki 5 gün nöbet yazmayacak. Bu haftayı atlayacak. Veya Ekim ayı nöbetlerini yazarken 29 ekim tatil olduğu için o günü boş bırakacak şeklinde bir kod olabilirse çok işime yarayacak.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanıza bir adet ListBox ilave ettim.
Nöbete dahil olmayacak günleri işaretleyin.
CumartesiPazara işaret koysanızda koymasanızda nöbet yazılmıyor.

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Eyvallah.