Öğrenciler için notları ana tablodan alan karne prog.hk.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04.03.2019
Ã?ğrenciler için notları ana tablodan alan karne prog.hk.

Merhaba,

Size danışmak istediğim konu, ekte bir örneğini gönderdiğim, okul kütüğünde bulunan öğrenci notlarının, her bir öğrenci için daha önceden ayrı ayrı açılan çalışma sayfalarında bulunan karnelere otomatik olarak aktarılması/kopyalanması. Bu işlemi (örn) 50 kişilik bir sınıf için tek tek hücreleri manuel olarak formüllenmek suretiyle yapmaya çalıştığımda çok uzun zaman aldığını ve formülasyonda hata riski bulunduğun gördüm. Bu işlemi hem daha kısa, hemde daha pratik bir yoldan nasıl çözümleyebilirim?

Teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılar,

Windows XP Türkçe

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn kartal76

1. sorunuzda her öğrencinin her ders için 1. ve 2. dönem notlarının başarı yüzdesini sormuşsunuz. Eğer sorduğunuz iki dönemin not ortalaması ise C6 hücresine aşağıdaki fonksiyonu yazın ve diğer soru işaretli bütün hücrelere aynı fonksiyonu kopyalayın.

=ORTALAMA(C4:C5)

2. ve 3. sorularınız için de bir tek öğrenciye ait örnek dosya gönderebilirseniz diğer 49 öğrenci için forum üyeleri tarafından size pratik bir çözüm önerilecektir. Ã?rnek dosya olmadan ne istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor.

04.03.2019
Sn Zerige;

Ã?ncelikle ilginize teşekkür ederim. Tablo üzerinde birtakım eklemeler/açıklamalar yaptım, umarım faydası olur. Bu sorunumun çözülebilmesi için düzeltmem/eklemem gereken başka bir bilgi var ise iletirseniz çok sevinirim.

Saygılar,

Windows XP Türkçe

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn kartal76

Başarı yüzdeleri ve 1 Nolu öğrencinin özel dosyasını ekte gönderiyorum. Diğer öğrenciler için, 1 nolu öğrencinin dosyasını kopyalayın ve dosya içinde sadece Ã?ğrencinin adını değiştirin.

Ã?ğrencilere ait dosyalar "Başarı yüzdeleri" adlı dosyaya bağlı olduklarından, yani verileri o dosyadan aldıkları için açılışta "Güncelleştir", "Güncelleştirme" şeklinde iki seçenek sunar. Siz güncelleştir seçeneğini kullanabilirsiniz fakat velilerin güncelleştirme seçeneğini seçmeleri gerekiyor. Çünkü kaynak dosya sizde kalacak.

İlk iki sorunuz için bir şeyler yapmaya çalıştım ama 3. sorunuzu henüz tam anlamış değilim.

Sitemizin aşırı yüklenmesine engel olmak için dosyaları genellikle sıkıştırarak ekliyoruz. Umarım rar programı ile sıkıştırarak ekte gönderdiğim dosyaları açabilirsiniz. rar programınız yoksa, rarlab.com sitesinden türkçe destekli son versiyonunu indirebilirsiniz.

Ã?ğretmenler gününüz kutlu olsun.

04.03.2019
Sn.Zerige;

Göndermiş olduğunuz dosyalar oldukça işime yaradı. Þu an için problem gözükmüyor. (Bu arada, 3.soruyu da kendi kendime Eğer yardımıyla kurduğum bir formül ile çözmeyi başarabildim.) Daha sonra bu konuda veya başka bir konuda yardıma ihtiyacım olursa bilginize başvurmak isterim.

İlgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Windows XP Türkçe