Öğretmen Görev formu

Ercan ÖZYURT

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Professional Plus 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-09-2026
Yine bu platformda, 2017 yılında bir dosya paylaşmıştım ve destek ekibinden bir arkadaşın yardımları sayesinde o süreç içerisinde sorunsuz bir şekilde işimi görüyordu dosya. Ancak listedeki sayılardaki artış ve uzun süre yazıcıyı bekleme durumu epey rahatsızlık vermeye başladı. Ekteki dosyada yapmak istediğim şey şu tabi mümkünse;

Görev Formu veya Bilgi sayfasına iki buton eklemek istiyorum. Bir buton hali hazırda GÖRÜNÜM / MAKROLAR / MAKROLARI GÖRÜNTÜLE / ÇALIŞTIR seçeneğinin yaptığı YAZDIRMA işini direkt oradan yaptırmak, ikinci buton ise PDF butonu. Bu PDF butonuna basıldığında çalıştığım Excel dosyası hangi klasör içinde ise o klasöre öğretmenlerin tüm görev evraklarını öğretmen ismi ile her öğretmeni ayrı ayrı kayıt etmesini sağlamak. Bu sayede yazdırma işini daha hızlı yaptırmak. Belge üzerindeki çalışmayı başka bir ortamda yapsam bile çıktı almak istediğim yerde yazdırma işini daha hızlı bir şekilde alabilirim.

Öğretmen İşletme Sayısı sayfasında ise A sütununda öğretmen isimlerinin görünmesi ve B sütununda ise toplamda kaç farklı işletmelerinin olduğunu rakamla yazması.

Bu yazdıklarımın yapılabilirliği var mı acaba. Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba Arkadaşım,
Tam olarak ne istediğinizi gösteren PDF leri de içeren örnek koyar mısın, lütfen? Yapılır bu istediğiniz diye düşünüyorum.
Bilgilerin gerçek olma zorunluğu yok. Afaki de olsa 2 öğretmen 3-4 öğrenci için istediklerinizi göreyim ve kullanılan bilgiler yüklediğiniz dosyada olsun yeterli.
İyi çalışmalar

Son düzenleme:

Ercan ÖZYURT

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-09-2026
Görev formunu ve örnekleri ekledim. aslında 6 sayfalık bir pdf dosyasıydı ancak Yüklemeye çalıştığınız dosya çok büyük mesajını verince pdf leri iki sayfaya böldüm ve sıkıştırdım

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-02-2029
Yazdıklarınız anlaşılmıyor. ALİ S adlı öğretmenin sorumlu olduğu öğrenci sayısı 33, götürdüğü işletme sayısı 27, her işletme için ayrı bir pdf gelecek. Doğru mu anlamışım. Siz bu pdf leri A4 kağıda basıp ortadan mı kesiyorsunuz?
Pdf üzerinde numara verdiğiniz yerler belli değil. Lütfen gecikmeden cevap verin, gecikirseniz ilgilenmeyeceğim.

Ercan ÖZYURT

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-09-2026
Ali S 5 Öğrenciden sorumlu ve bu öğrenciler 3 işletmede çalışıyorlar. Aytur 6 öğrenciden sorumlu ve bu öğrenciler 4 işletmede çalışıyorlar. Birsen 4 öğrenciden sorumlu ve hepsi ayrı işletmelerde çalışıyorlar. A4 kağıdına basıp ikiye kesiyorum. her yarım sayfa farklı bir işletme için kullanılıyor.

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-02-2029
12 numaralı yer iş yerinde çalışan çırak sayısı mı, el ile mi dolduruyorsunuz?

Ercan ÖZYURT

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-09-2026
evet işyerinde çalışan çırak sayısı, otomatik sayıyor ve dolduruyor

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-02-2029
Bilgi sayfasında 169 - 180 arası öğrencilerin numaraları eksik, eksiklikler makroların hata vermesini sağlar. Yazdıklarınızda kesinlikle eksiklikler olmamalı. O araya 5 basamaklı sayılar koyacağım, siz düzeltirsiniz

Ercan ÖZYURT

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
26-09-2026
8 Şubat 2024 tarihinde başlattığım ilk konudaki dosya ile Dün 22:54 da eklediğim dosyalar arasında biraz farklılıklar var. Mantık olarak ilk dosyadaki gibi olacak ancak ilave olarak son attığım belgelerdeki bilgileri de eklemek istemiştim.