Örnek Tablo (Pivot Table) Yardım)

Ã?rnek Tablo (Pivot Table) Yardım)

Arkadaşlar excel konusunda yeniyim.. Prg. ingilizce olduğu içinde zorlanıyorum. Pivot table ile bir veri giriş tablosu hazırlamak istiyorum Bana yardımcı olursanız sevinirim..

O bilgiyi incelemiştim çok önceden Ancak ilişkilendirmeyi ve formüllerde toplamayı yaptıramıyorum.. Benim İstediğim.. Bir veri girişi butonu oluşturarak Kod. Ad. hanelerinin liste halinde çıkması, kod seçilince ismin, isim seçilince kodun otomatik gelmesi.. Bu isimlerin karşısında da kasa, bkl, s.alınan, s.verilen, ö.alınan, ö.verilen ve b.yatan gibi kolonların bulunması. Ayrıca veri girişi butonuna bastığımda bu bilgilerinde manuel her seferinde girilmesi.. Bu girilen bilgiler günlüktür.. Ben bu günlük verilerden, aylık, ve yıllık toplam döküman almak istiyorum.. Biraz karmaşık (tabi bana göre) yani tablo şöyle olmalı Başlıklar :
kodu adı kasa bkl s.alınan s.verilen ö.alınan ö.verilen
125 ali 45 18 15 5
126 hasan 50 25 6 24

toplam 21 29
gibi yaklaşık 10 isim.. Bunlardan alınan ve verilenlerin toplamlarını ve bu tablodan da aylık, yıllık tablo oluşturmayı istiyorum.. ama ben bu veri girişlerini çizelge üzerinde değil de veri girişi butonu ile kutucuklara yazarak yaparsam daha kolay olacak...
uzman arkadaşlar bu konu beni aştı... yardımcı olursanız sevinirim. :kafa:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Belki gecenin üçbuçuğu olduğu için bende sorun var ama 2. mesajınızda anlattığınız olayın Ã?zet Tablo ile bir ilgisi varmı? ben kuramadım.

Sanırım siz bir userform istiyorsunuz , bununla bir listeye girişler yapmak daha sonrada bu listeden raporlar oluşturmak. (bu rapor kısmı olur ancak pivot tabledan)

Biraz karmaşık (tabi bana göre)
Tüm bunları birisinin yapmasını istemekte biraz karışık, 3-5 saat birisinin uğraşması gerekir. :D Hele bir sorunuzu anlayalım belki adım adım yapılır.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

fonksiyonlar/ Fazla sayfada toplama yapma başkığı altında sorunuzu cevaplamaya çalıştım.

orada verilerin girileceği userform var
ayrıca özet tablo ve topla.çarpım(sum.product)ile de verileri istediğiniz gibi özet yapabiliyorsunuz.

Bu konuların üstünde biraz çalışırsanız ,yardım menülerini okursanız ,yapabilirsiniz.

tabloyu tekrar gönderiyorum

Sayın zafer gönderdiğin tablo çok güzel ellerine sağlık biraz daha gelişmiş.. Ã?nceden görüştüğümüzde veri girişinden girmeyeceksin demiştin.. Ben günlük girişleri günlük tablosundan yapacağım anladığım kadarıyla.. Giriyorum ancak günlük girdiğim rakamlar Ne aylıka ne de yıllıka eklenmiyor.. Bunun için herhangi bir buton mu var yada makromu çalıştıracağım.. Birde data kısmında veri girişine basıldığında bir tablo çıkıyor.. o tabloya bir hane ilave etmek istiyorum.. (B:YATAN) bu ilaveyi nasıl yapacağım..

G

Guest

Misafir
Mausun ile pivot table in üzerine gelerek mausun sağ tuşuna basın ekran çıkan pencereden Refresh Data seçeneğini seçerseniz verileri aldığı yerdeki veriler tabloda güncelleyecektir. :8)

Ok. Tşk. Sn. Türker Tablo sizde varmı bilmiyorum.. Ancak günlük top.çar. kısmına data dan girdiğim veri gelmiyor.. Aylık ve yıllıkta sorun yok.. Veri girişi kısmına nasıl bir bölüm daha ekleyebilirim..

Sn. Zafer tablo çok hoş olmuş.. işimi görür ancak günlük top.çar. kısmına veri gelmiyor.. Aylık ve yıllıkta sorun yok.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Tarihte ki ayraçlara bakarmısınız. nokta mı yoksa virgül mü

Data sayfasındakiye aynı olmalı

Veri giriş butonuna basacaksınız.

B.Yatanı data sayfasında hangi sürüna ilave etmek istiyorsunuz

Günlüktede nokta. data sayfasında da.. Ne yazarsam yazayım almıyor.. sadece gün yazıyorum gene almıyor.. Virgül yapsam entere basıca abuk subuk tarih yazıyor hiç alakası yokk.. Data sayfasının en son sütununa ve veri girişi tablosunun açıklama yazan kısmın üstüne ben denedim ama satırlar kaydı.. Birde kasa (c sütununun) yanına BKY (D stünuna) eklemek istiyorum eklediğim zaman sütunlar kayıyor.. onun haricinde mükemmel olmuş.. ellerine sağlık

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Veri girişlerini tekrar yaparak denermisiniz.

Sn. Zafer notu belgenin içine yazdım tarihlerimi yanlış giriyorum bilmiyorum.. Satırlarda kayıyor.. ekteki örneği inceleyiniz.

Sn. Zafer sayfaları silmeyelim.. Düşündüm ki olmayacak. Sadece satırlarla ve günlükle ilgili problem var.. Diğerleri ayrıntılı geliyormuş.. Ã?zür..

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sütun Kaydırmışım

Ã?zet tabloyu kullanmasanızda üzerinde çalışın özetlemeler için en iyi yoldur.

Güncellendi

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Güncellendi

Bakiye alanı siliniyor. bir önceki mesajda tabloyu güncelledim. onu indirin.

İyi çalışmalar.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

bakiye ve B.yatan userformdan silinmiyor demişsiniz. onu ekledim.
değişiklik sadece o

sn. Zafer mükemmel :hey: son birşey fazla oluyorum biliyorum.. Veri girişi butonu sayfanın en üstünde kalıyor onuda satırlar çoğaldıkça kaydırma imkanımız var mı??