özet tablo raporu

merhaba

özet tablo raporunda toplamlar bölümünde değerleri toplamak değil bölmek istiyorum. denedim yapamadın yardımcı olurmusunuz

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
Sayınmustafabayraktaroglu,
Çalışmanıza yabancıyım ama Ã?zet Tablo hakkında Sayın danersin'in hazırladığı çalışma belki işinize yarar.

Sayın cyberwolf1980, çalışmasınıda bekliyoruz.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
pek anlamadım ama 79.995/75.823,54 rakamları nerden geliyor?

Sayın Necdet Yesertener gibi rakamların nereden geldiğini ben de anlayamadım. Sizin örneğinizden gidecek olursak "Bütçe" yada "Gerçekleşen" verileriniz için toplam aldırıp "% Fark" veriniz için aynı sutunda (Genel Toplam Sutununu kastediyorum) başka bir işlem yaptıramazsınız. Ancak başka bir sutunda "Hesaplanmış Alan" açarak istediğiniz özet tablonuzdaki istediğiniz verileri kulllanarak bölme işlemi yaptırabilirsiniz. Hesaplanmış alanı "Ã?zet Tablo Araç Çubuğu"ndan Ã?zet Tablo > Formüllerden ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak "Ã?zet Tablo Verileri"ni bir excel hücresi gibi kullanarak "Ã?zet Tablo" dışında da istediğimiz kadar hesaplama yaptırabileceğimizi hatırlatmak isterim.

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
konuyla ılgılenen arkadaslarımız forumda fonksıyonlar bolumune bakmasını rıca edıyorum
ıyı gunler

T

TRABLUS

Misafir
cyberwolf1980' Alıntı:
konuyla ılgılenen arkadaslarımız forumda fonksıyonlar bolumune bakmasını rıca edıyorum
ıyı gunler
Bizler bu forumda günlük yaşamadığımız için bir dosyayı veya linki örnek vereceğimiz vakit, şuraya bakın ifadesinden ziyade link vermeyi tercih ederiz.
Nedenine gelince, 2-3 gün içinde foruma giren üyeler sizin ne demek istediğiniz anlarlar ama 1 sene sonra bu foruma giren insanlar bu soruya cevabı fonksiyonlarda aratana kadar, bu insanlara emek vererek yapmış olduğunuz çalışmanın linkini vermeniz daha bi mantıklı geldi bana.
Bu arada çalışmanız için teşekkür ederim. Çalışmanın linki aşağıda yer almaktadır.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=51611#51611