Özet Tablo verilerini güncellemek

Ã?zet Tablo verilerini güncellemek

Ã?ncelikle server çökmesi nedeniyle siteye ulaşamamanın gerçektende huzursuz edici bir durum olduğunu, siteye tekrar bağlanınca daha iyi anladığımı söylemek istiyorum.

Sorum kısaca, A1:B1 aralığındaki verilerden oluşturulmuş bir özet tablonun ilgili değerlerin değişmesi sonucunda yeni verilere ilişkin özet tablonun güncellenmesi nasıl yapılabilir ?

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Ã?zet tablo araç çubuğunda veri yenile butonuna basarsanız verileri yenileyecektir.

kolay gelsin.

Sayın jale,

Daha önce vermiş olduğunuz cevabı gözden kaçırmış olduğum halde zaman ayırdığınız için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Size tekrar dönmek zorunda kalmamak için cevabınızdan itibaren kendi sorunumu çözmeye uğraşıyorum ancak maalesef başarılı olmadım ve pes ederek sizden tekrar yardım talebinde bulunuyorum. Ã?rnek "pivot.xls" dosyası bilisayarımda çalışmasına ve sizin verdiğiniz örneğe uygun şekilde kendi dosyamı düzenlememe rağmen başarılı sunuç alamadım.

Ekli dosyada girilen yıla ait takvimi elde ettikten sonra özet tablo ile cumartesi ve pazara denk gelen günleri bulmayı hedefliyorum.

Sizin ve tabiki forumun diğer üyelerinin yardımlarını tekrar rica ediyorum.

NOT : Sayın WAKKASSSS,

"Veri Yenile" butonu ile çözüme ulaşamadım zira ilgili butona bastığımda özet tabloyu tekrar oluşturmak üzere verileri siliyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Kodunuzda ufak bir kaç değişiklik yaptım.Kodunuzu çalıştırıp Sn Wakkasın dediği gibi refresh data yapın.

Edit:Buradaki püf referans hücresinin 1. satırda olmaması, yoksa alan doğru seçilmiyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Alanı aşağıdaki gibi tanımlarsanız olur herhalde.

=OFFSET(Sayfa1!$C$50;0;0;COUNTA(Sayfa1!$C:$C)-74;2)

:D

Edit:Heyyyy soru nereye gitti...Ben cevabı verene kadar vazgeçmiş soruyu soran.... :mrgreen:

Sayın jale,

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

NOT: Yukarıdaki karışıklığa nasıl sebep oldum bilmiyorum, doğrusu ben de moderatörlerden şüpheleniyorum :D :D :D

X

xxrt

Misafir
ALPEN' Alıntı:
???
entry silinebiliyor muydu?
Sanırım soru silinmedi.
jale' Alıntı:
Bundan sonra alıntı yapmadan cevap vermeyeceğim ders oldu....... :hiho: :hiho: :hiho:

Belki moderatörlerle işbirliği vardır yada ben rüya gördüm.....hehehehe

Edit:

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1243
Soru yerinde Duruyor.Konu Başlığına Dikkat edin.

mlakdag' Alıntı:
Sayın jale,

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

NOT: Yukarıdaki karışıklığa nasıl sebep oldum bilmiyorum, doğrusu ben de moderatörlerden şüpheleniyorum :D :D :D
Þüphenizde normal olarak haklısınız ama Soru Aynı Konuya açılmamış.Cevapları ile Birlikte.

Sayın mlakdag gönderdiği mesajlardan bu konuyu daha iyi anlıyacaksınız..Hatam varsa Düzeltelim.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=5400&highlight=#5400